Виховні заходи

День Державного Прапора


Свято відзначається щорічно 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України.

Раніше День державного прапора святкували тільки в Києві на муніципальному рівні. Столиця відзначала це свято 24 липня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над київською мерією. На загальнодержавному рівні свято встановлено указом президента України Леоніда Кучми № 987/2004 “Про День Державного Прапора України” від 22 серпня 2004 року. У 2009 році було внесено зміни до цього указу й засновано щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

Серед прапорів Київської Русі переважав червоний колір – найбільш зручний для сигналізації під час бою. Однак національний (державний) прапор у його сучасному розумінні, можна вважати, з’явився під час існування козацької держави. Найвідоміший із гетьманських прапорів пов’язують з ім’ям Богдана Хмельницького (він був білого кольору). Поєднання синього і жовтого кольорів на національному прапорі можна спостерігати з середини ХІХ ст.

Утвердження ж синьо-жовтого прапора як державного відбулося із проголошенням Української Народної Республіки (УНР). Потім в історії України був період червоного радянського, а за синьо-жовтий саджали до в’язниць.

У новітні часи національний синьо-жовтий прапор уперше офіційно замайорів на ратуші міста Стрий 14 березня 1990 року. У Києві прапор було піднято над міською мерією пізніше – 24 липня 1990 року.

23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійну залу Верховної Ради, а вже 4 вересня його урочисто підняли над будівлею парламенту.

Після початку російського вторгнення синьо-жовтий прапор став символом боротьби та спротиву загарбникам.

24 серпня

День Незалежності України

День незалежності України
Історію України прийнято відраховувати з моменту створення Київської держави в 9 столітті. Після занепаду цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства у 17 столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця 18 століття, після чого, аж до 20 століття, незалежної української держави не існувало.
Після революції 1917-го року в Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року, який оголосив Українську Народну Республіку - УНР. В цьому Універсалі було оголошено про свободу слова, преси, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари і т.п.
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська в Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР покликати на допомогу Німеччину.
З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію, захоплену більшовиками. До квітня вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій - Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідувала громадянська війна і низка інтервенцій завершилися в березні 1919 року в Києві, на Всеукраїнському з’їзді Рад прийняттям конституції "незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки».
28 грудня 1920 між УРСР і РСФСР було підписано «Робітничо-Селянський союзний договір про військове й господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РСФСР. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише наприкінці 20 століття, після розвалу СРСР.
24 серпня 1991 Верховна Рада Української РСР проголосила Україну незалежною, демократичною державою і винесла «Акт проголошення незалежності України» на підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.
Незважаючи на порушення територіальної цілісності з боку агресивного російського сусіда на початку 2014-го року, ядерний шантаж, окупацію Кримського півострова, терор і подальшої війни, розв’язаної ним на території Донецької та Луганської областей, Україна залишилася вірною демократичним цінностям. Підтвердила свій без’ядерний статус, від якого відмовилася в обмін на гарантії збереження територіальної цілісності і суверенітету за Будапештським меморандумом.
8 серпня 2016-го року, з огляду на вагому користь в площині інноваційного духу українського народу, багатої культури і спадщини, тверду прихильність українського суспільства до демократичного вектору розвитку, а також внесок української діаспори, що проживає в Сполучених Штатах Америки в розвиток україно-американських відносин і внесок американців українського походження в освітній, науковий і економічний успіх штату Міннесота, Губернатором штату Міннесота Марком Дейтоном, День Незалежності України був офіційно проголошений святом штату: UKRAINIAN INDEPENDENCE DAY in the State of Minnesota.
Зусилля українського народу і світової спільноти спрямовані на відновлення територіальної цілісності і суверенітету держави Україна. Не зважаючи на агресію, в країні проводяться ряд реформ, метою яких є забезпечення загальнолюдських прав і свобод, економічного добробуту та подальшої інтеграції в міжнародні процеси.
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=191&year=2022

 Традиції святкування Різдва в Україні
Напередодні найголовнішого свята  наводиться порядок у будинках і починається готування святкових страв. – Святковий стіл щедрий хоча пісний. Обов’язково на столі наявність дванадцяти страв – на честь дванадцяти апостолів.
Ставили насамперед кутю з маком і медом, узвар із сухофруктів,  голубці з гречкою та картоплею, вареники з картоплею і сиром, борщ, страви з грибами, пампушки, хліб, рибу смажену, оселедець, вино.
Після заходу сонця стіл застилають свіжим сіном, поверх насипають трохи зерна і покривають стіл скатертиною. Це нагадує, що Спаситель народився не в царських чертогах, а в овечому хліву.
Перша вечірня зірка оповіщає людям про велике чудо – народження Сина Божого ! Можна починати Святу Вечерю – запалити свічку, помолитися:
Отче наш, ти, що єси на небесах, нехай святиться ім'я твоє, нехай прийде царство твоє, нехай буде воля твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний, дай нам днесь; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але ізбав нас від лукавого.
Бо твоє єсть царство і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Після вечері на вулиці українських міст і сіл виходить молодь - Коляда іде!
Заходячи на подвір'я, колядники просили дозволу і, коли господар зголошувався, починали забавну виставу із віншувальних пісень-колядок та жартівливих сценок. Але до  півночі колядники розходяться по домівках  якщо зустріти Різдво в дорозі, то цілий рік проведеш в поневіряння.

Свято Різдва Христового починається із святкового богослужіння у церкві.
Потім родинами розходяться по домівках, і господині накривають святковий сніданок. А після сніданку ходять у гості до родичів та знайомих, колядують. Молодь готує театралізовані дійства, вертепи, і ходить з ними по домівках.
Різдво в Україні - одне із найбільш шанованих і улюблених свят.
«Христос народився!» - «Славімо його!»
 Дуже давньою є українська традиція миритися в цей день, пробачати одне одному образи, щоб на повну міру відчути радість життя.

Краса і велич рідної землі

Символи України



Україна - єдина країна!






Український рушник у житті країни


Геть насильство над дітьми 


Запали свічку пам'яті





Сумщина - край де я живу





СВІТ ПРОФЕСІЙ - МІЙ ВИБІР, МІЙ УСПІХ!

У ЖИТТІ КОЖНОГО НАСТАЄ МОМЕНТ, КОЛИ НЕОБХІДНО ПРИЙНЯТИ ДЛЯ СЕБЕ ОДНЕ З НАЙВАЖЛИВІШИХ РІШЕНЬ – ВИБРАТИ СПРАВУ ДО ДУШІ, ЗА ПОКЛИКАННЯМ, ТОБТО ПРОФЕСІЮ. ВИБІР ПРОФЕСІЇ, ВСТУП ДО САМОСТІЙНОГО ТРУДОВОГО ЖИТТЯ ІНОДІ НЕДАРЕМНО НАЗИВАЮТЬ ДРУГИМ НАРОДЖЕННЯМ. АДЖЕ ВІД ТОГО, НАСКІЛЬКИ ПРАВИЛЬНО ЗРОБЛЕНО ВИБІР ПРОФЕСІЇ, ЗАЛЕЖИТЬ СУСПІЛЬНА ЦІННІСТЬ ЛЮДИНИ, ЇЇ МІСЦЕ СЕРЕД ЛЮДЕЙ, ЗАДОВОЛЕНІСТЬ ПРОФЕСІЙНОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ, ФІЗИЧНЕ І ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ'Я І, НАКІНЕЦЬ, РАДІСТЬ І ЩАСТЯ. З ЦЬОГО ПРИВОДУ ВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ПЕДАГОГ І ПСИХОЛОГ К.Д.УШИНСЬКИЙ ПИСАВ: "ЯКЩО ВИ ВДАЛО ВИБЕРЕТЕ ПРАЦЮ І ВКЛАДЕТЕ В НЕЇ СВОЮ ДУШУ, ТО ЩАСТЯ САМЕ ВАС ЗНАЙДЕ".

ВИБІР ПРОФЕСІЇ – ЦЕ СПРАВА НЕ ОДНОГО ДНЯ. СЬОГОДНІ МИ ЗРОБИЛИ ПОЧАТОК, А ВДАЛИЙ ВИБІР ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО ОСОБИСТО. ЗВИЧАЙНО, ВСІ ГАЛУЗІ Й ПРОФЕСІЇ МИ СЬОГОДНІ НЕ ЗГАДАЛИ. ЯК ЖЕ УНИКНУТИ ПОМИЛОК І РОЗЧАРУВАНЬ У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ? ЗВАЖАЮЧИ НА ТЕ, ЩО ПОЧУЛИ МОЇ ДІТИ СЬОГОДНІ, Я ВПЕВНЕНА, ЩО ВОНИ ВИБЕРУТЬ СОБІ ПРОФЕСІЮ ДО ДУШІ. БО ЛИШЕ ТРУДОМ ДОРОСЛІШАЮТЬ ДУШІ, ЛИШЕ ТРУДОМ НА СВІТІ СУЩІ МИ.


БУДЬ-ЯКИЙ МАРШРУТ ОСИЛИТЬ ТОЙ, ХТО ЙДЕ, А ШВИДШЕ ДО МЕТИ ПРИХОДИТЬ ТОЙ, ХТО РОЗРОБИТЬ КІЛЬКА ШЛЯХІВ. БАЖАЮ ВАМ, МОЇ ЛЮБІ ДІТИ, ВИБРАТИ ТАКУ ПРОФЕСІЮ, ЩОБ ВАША РОБОТА В МАЙБУТНЬОМУ БУЛА УСПІШНОЮ І ПРИНОСИЛА ВАМ ЗАДОВОЛЕННЯ!

Немає коментарів:

Дописати коментар