Поради батькам

   
Батьки і діти                                        
Батьки і діти — це любов і сльози,
Це вічне щастя і одвічний біль.
Це сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда та без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває.
Запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота,
Любов така, яка немає меж.
                                          Надія КрасоткінаСім правил успішного батьківства

Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі ми маємо труднощі та іноді не впевнені, чи добре виховуємо своїх дітей. Однією з проблем, що найбільше непокоїть батьків, є питання поведінки: що треба зробити аби діти поводилися добре? Скористайтеся нашими порадами.

1. Подавайте дітям приклад хорошої поведінки. Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка - приклад для наслідування.

2. Змінюйте ситуацію, а не дитину Краще тримати цінні, крихкі та небезпечні предмети у недоступних для дітей місцях, аніж потім карати дітей за їхню природну цікавість.

3. Висловлюйте свої бажання позитивно. Кажіть дітям, чого ви від них очікуєте, замість того, чого НЕ бажаєте. Та якщо ви чогось категорично не бажаєте, формулюйте своє небажання чітко. Тому наступне:

4. Висувайте реальні вимоги Запитуйте себе, чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, у якій вона опинилася. Якщо ви в принципі розумієте, що виконання ваших вимог є гарним, та нереальним варіантом - думайте про компроміс. У чому ви можете поступитися так, щоб можна було б бути впевненим, що дитина виконає те, що ви хочете? Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Прагніть до компромісу у спілкуванні зі старшими дітьми, а з меншими - використовуйте тактику переключення уваги.

5. Обирайте виховання без побиття та крику На початку це може здаватися результативним, однак незабаром виявиться: щоразу ви змушені бити все з більшою силою, щоб досягти бажаного результату. Крик або постійні докори є також шкідливими та можуть призвести до тривалих проблем емоційного характеру. Покарання не допомагають дитині виробити навички самоконтролю і поваги до інших. Пам'ятайте: людина може чомусь навчитися тільки коли спокійна, задоволена чи радіє чомусь. Це стосується і дорослих також. Коли дитина дістала ляпас, вона стає надто сердитою, знервованою та збудженою, тому не може достатньо глибоко усвідомити, за що і чому її покарано.

6. Допомагайте дітям вести себе краще, даючи їм вибір Не сперечайтеся з дітьми про справи, які не мають великого значення. Дозволяйте їм зробити вибір: нехай вони самі вирішують, у що одягатися чи що їсти. Це попередить прояви образи та непокори з боку дитини. Вона не дорікатиме, що ви її постійно пригнічуєте.

7. Прислуховуйтеся до того, що говорить ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить і відчуває. І головне - пам'ятайте, що любов є найважливішою потребою усіх дітей і однією з основних передумов позитивної поведінки дитини та взаєморозуміння

Діти та гаджети: як запобігти залежності?

Звісно, чітко визначених вікових рамок немає: батьки самостійно вирішують, коли настане момент купівлі телефону чи комп’ютера для дитини.Але є кілька порад, як убезпечити дітей від надмірного користування електронними пристроями.
Якщо в силу певних факторів ви вирішили, що настав той момент, коли потрібно придбати дитині телефон, почніть із найпростіших.  Достатньо простої моделі із невеликою кількістю функцій. 
Пам’ятайте, що діти повторюють дії батьків. Тож якщо ви постійно заглядаєте у свій телефон чи не можете відірватись від стрічки новин, не чекайте, що дитина не буде проводити увесь свій вільний час, граючись  в ігри на смартфоні абощо. 
Щоб дитина не стала залежною від електронних пристроїв, треба  частіше виходити з дітьми на прогулянки чи займатись різними справами, для яких не потрібно використовувати гаджети. Це на підсвідомому рівні покаже, що живе спілкування значно приємніше і краще, ніж спілкування у соціальних мережах чи онлайн-гра.
Також рекомендується нагадувати дитині, що смартфон – це не лише ігри та розваги, але і навчальний канал, за допомогою якого можна знайти чимало корисної пізнавальної інформації. Врешті, батьки повинні супроводжувати дитину на всіх етапах знайомства з електронними пристроями і нагадувати, що гаджети ніколи не зможуть замінити справжнє спілкування.


Вплив соціальних мереж на підлітків

Всього лише 1% населення нашої країни взагалі не користується соціальними мережами,
29% відвідують їх 2-4 рази в день.
При цьому 38% всіх користувачів називають своєю метою - пошук нових знайомих, 70% сприймають соцмережу, як спосіб зв'язку з друзями і близькими і тільки 22% шукають нові знання.
Більшість - 61%, ведуть в мережах виключно споживацький спосіб життя, коли тільки 22% діляться своєю думкою один з одним.
Варто відзначити також і той факт, що вік основної маси користувачів не перевищує 18-річного віку.

Соціальна мережа з точки зору підлітка
Майже кожен підліток зареєстрований в тій чи іншій соціальній мережі і кожен знаходить причину або ряд причин для цього:

• Знайомства. У підлітковому віці дуже важливим фактором соціальної реалізації є розширення кола спілкування. Так як віртуальні майданчики відразу надають певну інформацію про людину, то вибрати однодумців стає набагато простіше, ніж в реальному житті.

• Можливість безперешкодно ділитися своїми фото і відео, а також переглядати подібну інформацію друзів і знайомих.

• Наявність великої кількості розважального контенту - додатків та ігор. Підлітки часто шукають спосіб хоч якось зайняти свій час.

• Відкритий доступ до будь-якої інформації (різноманітні заборонені теми).

• Розкутість в спілкуванні, яка досягається за рахунок відсутності особистого контакту, таким чином, зниження рівня відповідальності за свої слова і вчинки також дуже приваблює підлітків.

Причини захоплень підлітків соціальними мережами 

Говорячи про причини, які штовхають підлітка в мережеві простори можна розрізнити два типи:
поверхневі:
• Погоня за модою (стадний інстинкт).

• Елементарний інтерес до нового. Ця причина цілком зрозуміла, вона обумовлена ​​нормальним людським прагненням до пізнання і розвитку.

• Розширення меж спілкування. Можливість знайомитися і спілкуватися, незважаючи на географічні рамки, дуже приваблива для більшості людей, особливо підлітків, які активно шукають друзів, здатних зрозуміти і розділити їх переживання.

глибинні:
• Втеча від реальності. Підліток - людина в процесі пошуку свого місця в світі. Часто, якщо він не в змозі задовольнити всі вимоги, він намагається створити навколо себе світ, який би його прийняв.

• Пошук або неприйняття свого «Я». Ця причина дуже співзвучна з першою. Пошук себе - справа цілком нормальна і корисна за умови, що людина, в результаті, розуміє і приймає себе, але якщо цього не відбувається, то багато хто створює собі фейкові сторінки, часто навіть не одну, і намагаються жити і навіть мислити, як вигаданий персонаж .

• Організація особистого простору. Багато батьків настільки бояться за своїх підростаючих чад, що намагаються повністю контролювати їх життя. Таким чином, єдиним захищеним від втручання дорослих ресурсом стає запаролена, часто фейкова сторінка в соціальній мережі.

Як уберегти від негативного впливу соціальних мереж свою дитину 

Можна визначити ряд заходів, при дотриманні яких негативного впливу можна спробувати уникнути:

• Визнання прав дитини. Багатьом дорослим здається, що діти - це частина їхнього власного «Я», проте, це зовсім не так. Дуже часто інтереси перших стають незрозумілими для других, варто шукати нові способи взаємодії зі своїми дітьми і приймати їх захоплення. Тоді підлітку захочеться ділитися думками не у віртуальному, а в реальному світі.

• Справжній інтерес до діяльності дитини. Жодна соцмережа не в змозі замінити підтримку та заінтересованість батьків.

• Активне, але ненав'язливе прилучення до реального світу. Коло реального спілкування повинен бути більш значущим, ніж віртуальні друзі.

• Відсутність тотального контролю. Заборонений плід завжди солодкий, тому, якщо батьки не вимагають вивертати навиворіт душу дитини перед ними, то і навмисно ховати він її не стане.

Таким чином, варто визнати, в першу чергу, відповідальність батьків за взаємодію підлітка і соціальних мереж. При належній увазі й турботі негативного впливу цілком можна уникнути.

Поради відомого французького письменника і громадського діяча Ерве Базена щодо відносин батьків і дітей
1.       Не керуйте дітьми заради задоволення. Утримуйтесь від непотрібних «проповідей». Дитина намагається зрозуміти, що можна, а що - ні, тому потребує авторитету батьків, який є ніби бар’єром, що вберігає від падіння. Сприймати цей авторитет дитині набагато легше, якщо він має характер пояснювального коментаря, пропозиції-підказки. Не втручатись у життя дитини так само небезпечно, як і втручатися безперервно. Якщо ви караєте підлітка за щось, то дійсно доводите йому деякі істини і досягаєте свого, але ціною його отупіння: дитина перестає відрізняти дрібний проступок від тяжкого гріха. Проте, якщо ви не звернете увагу на дрібний проступок, також можете зашкодити дитині, оскільки без «таблиці проступків» вона не зрозуміє арифметику людських цінностей.
2.        Ніколи не приймайте рішення одноосібно. Золоте правило для батьків: двовладдя і єдина політика. Якщо батько й мати суперечать одне одному, подивіться, що коїться з дитиною! Вона ніби розсічена на ліву і праву половинки. Цей стан забувається дитиною повільно, залишаючи шрами в її душі.
3.        Вірте в тих, хто вам протистоїть. Сім’я - це перше середовище, де формуються соціальні навички дитини, тому треба бути послідовними, правильно реагувати на спроби дитини опиратися вашого диктату. Треба дати їй «загартувати м’язи», відстоюючи власну думку. Батьки, які не терплять заперечень, виховують таких дітей, які будуть повсякчас озлобленими або безмежно самовдоволеними, пихатими й глухими до докорів.
4.        Жодних коливань відносно подарунків. Діти нерідко вимагають від нас того, що їм хочеться. Часто батьки не можуть відмовити їм у придбанні нової модної іграшки. А втім відмова у такому проханні - набагато більший подарунок для дитини: це вчить її відрізняти необхідне від зайвого.
5.        Переконати можна лише власним прикладом. Якщо самі не вірите в те, що навіюєте своїм дітям, не сподівайтесь, що вони повірять.
6.        Говоріть з дітьми про все. Не вірте, що мовчання - золото. Єдина можливість для батьків вийти переможцем у боротьбі з телевізором (комп’ютером) - стати співрозмовником. Говоріть з дітьми про вашу роботу, про них самих, про домашні проблеми… Дискутуйте, сперечайтесь, не бійтесь будь-яких тем.
7.        Тримайте двері, відчиненими. Батьки «відкривають дітям очі» на реальне життя.  Але дивитися на життя і жити ним - різні речі. Вам не втримати дітей у домі-колисці. Вони народжені вами для того, щоб потім могли самі день за днем народжуватись для життя за дверима батьківського дому, за якими знаходиться те, доросле життя, що вони мають прожити самі.
8.        У потрібний момент відійдіть. Хоча присутність близьких - найбільше багатство, батьки повинні усвідомлювати, що їм слід ще за життя передати це багатство в спадок своїм дітям. Для сучасної сім’ї, в якій нерідко тільки одна дитина, неминучість того, що вона піде і буде жити самостійним життям, дуже лякає батьків. Проте слід усвідомити, що в нас немає морального права прив’язувати її до себе.


Психологічні особливості підліткового віку 

         Які ж вікові межі підліткового віку? Скільки років підлітку? Основним критерієм для періодів життя людини є не календарний вік, а анатомо-фізіологічні зміни в організмі. Статеве дозрівання визначає межі підліткового періоду. Це супроводжується раптовим збільшенням зросту, змужнінням організму, розвитком вторинних статевих ознак.
         Підлітковий вік – складний і багато в чому суперечливий період життя дитини. Різкі фізіологічні та психологічні зміни особливо впадають в очі батькам та педагогам. Підлітковий вік – період кризи в розвитку особистості дитини.
     Особливості особистості підлітка можна досить точно охарактеризувати двома словами – прагнення до самостійності. Воно накладає відбиток на всі сторони особистості, поведінку та відчуття. 
        Восьмикласники знаходяться на третьому етапі розвитку самостійності: «Намагаюся бути самостійним, хоча не дуже вмію». Даний етап супроводжується наступними моментами:
1)    Є своя думка, не завжди правильна.
2)    Вважає свою думку достеменно правильною.
3)    Не рахується з думкою батьків.
4)    Чинить так, як хоче.
5)    Є прагнення спробувати все, що роблять його однолітки та дорослі (покурити, спробувати алкоголь і так далі).
6)    Вважає, що він все може і з ним нічого не станеться (не піклується про власну безпеку).
Для успішного проходження і оптимізації розвитку самостійності дитини батькам необхідно:
*    Аргументувати заборони;
*    Обговорювати: якщо ти вчиниш так, то які будуть наслідки (зіпсуєш своє здоров’я, можеш потрапити в погану компанію, з тобою може трапитися щось лихе тощо);
*    Рахуватися з думкою підлітка (інакше він не навчиться зважати на вашу думку);
*    Не вважати свою позицію на 100% правильною;
*    Підтримувати підлітка, хвалити (можливо навіть не зовсім заслужено, для підвищення його впевненості в собі);
*    Не лаяти його друзів або тих, з ким він зустрічається (марно, викличете лише заперечення і негатив), хіба що тих, з ким він вже розлучився або посварився;
*    У суперечках намагайтеся домовитися.
Отже, підліток не дитини, але в той же час він ще й не дорослий. Він не терпить обмежень своєї самостійності, нерідко проявляє різко негативне ставлення до вимог дорослих. Найчастіше конфлікти підлітка з дорослими виникають в тих сім’ях, де батьки не помічають дорослішання сина або доньки, продовжуючи ставитися до них як до «маленьких».
     У 13 років з’являється інтерес до власного життя, до якостей своєї особистості. Цей інтерес значно зростає в юнацькому віці. Спочатку думки підлітка про себе в значній мірі повторюють думки про нього інших людей. На питання «Звідки ти знаєш про риси своєї вдачі?» підлітки прямо відповідають, що вони знають про свої якості від батьків, вчителів, товаришів. І тільки згодом починають помічати їх самі. Але вони починають оцінювати інших людей раніше, ніж самих себе.
В оцінці інших підлітки часто допускають деяку квапливість та категоричність. Так, вони часто оцінюють людей за їхніми окремими вчинками або якостями, поширюючи цю оцінку на особу в цілому.  В результаті у багатьох випадках постає помилкова думка про достоїнства людини, її позитивні та негативні якості. Думки підлітків не завжди бувають об’єктивними. Наприклад, вони говорять про грубість або скритність товаришів, не помічаючи цих якостей за собою. Далеко не всі підлітки самокритичні, відрізняються умінням чесно і відкрито визнавати свої помилки.
У 13-14 років те, що було коштовне, знецінюється, з’являються нові кумири, підліток перестає прямо копіювати дорослих, взаємини з батьками та дорослими часто носять характер протесту. У цьому віці дуже вірогідне «зараження» фанатизмом, оскільки підлітки тягнуться до всього незвичайного, часто захоплюються неформальними течіями. Підліток чутливий до оцінки оточуючих. Звідси відомі вразливість та коливання настрою. Зовні криза підліткового віку виявляється в грубості, скритності поведінки, прагненні чинити наперекір вимогам та бажанню дорослих, ігноруванні зауважень, відходу від звичайної сфери спілкування.
У підлітка часто виникає безпідставне відчуття тривоги, вагається самооцінка, він стає вразливим, конфліктним, може впадати в депресію. Підліток схильний вважати себе або генієм, або нікчемою. Будь-яка дрібниця здатна в корені змінити ставлення підлітка до себе. У власних очах він повинен бути дуже розумним, гарним, сміливим тощо. Якщо ж підліток змушений визнати, що щось не так, його думка про себе падає за усіма пунктами, правда, саме така суперечлива самооцінка є основою для розвитку у нього нових, дорослих, критеріїв особистісного розвитку. Оскільки самооцінка підлітків суперечлива, тому в їхній поведінці можуть виникати невмотивовані вчинки. Підлітки більше за інші вікові групи страждають від нестабільності соціальної, економічної та моральної обстановки в країні, втративши сьогодні необхідну орієнтацію в цінностях та ідеалах – старі ідеали зруйновано, нові ще не створено. У той же час перебудова відношення підлітка до себе впливає не лише на його емоційне самопочуття, але й на розвиток його творчих здібностей, задоволеність життям взагалі.
Для підлітка характерна різноманітність інтересів, що за умов правильного виховання може зробити серйозний вплив на розвиток його здібностей і нахилів. Знання підлітка поглиблюються, він починає вивчати наукові дисципліни, у нього з’являється підвищений інтерес до окремих предметів. Проте це спостерігається не у всіх підлітків. Особливості багатьох восьмикласників виявляються у зверхньому ставленні до навчання, погана успішність: всіляко уникаючи виконувати будь-які обов’язки та доручення по господарству, готувати домашні завдання, а в окремих випадках навіть відвідувати школу. Таким чином навчання в цей час відходить на другий план.
У підлітковому віці загострений страх уславитися слабким, несамостійним, маленьким. Щоб показати свою самостійність, підліток нерідко проявляє впертість і грубість, хоча він і може усвідомити, що був не правий. Випадковий успіх або похвала з боку дорослих може привести підлітка до переоцінки себе, до зайвої самовпевненості та зарозумілості. Навіть тимчасова, випадкова невдача може викликати зневіру в своїх силах, розвинути відчуття невпевненості, боязкості, сором’язливості. Тому потрібен особливий такт з боку батьків та вчителів при спілкуванні з підлітками.

Трирічні діти
Підлітки
1.     Протестують проти батьківських вимог.
1.     Протестують проти батьківських вимог.
2.     Тягнуться до однолітків.
2.     Тягнуться до однолітків.
3.     Необхідна допомога аби навчитися задовольняти свої потреби: вчасно сходити в туалет, вчасно поїсти.
3.     Необхідна допомога, аби навчитися контролювати власні бажання: вчасно приходити додому, розподіляти вільний час,  своєчасно готуватися до занять.
4.     Їх необхідно вчити бути обережними з небезпечними  «іграшками».
4.     Їх необхідно вчити бути обережними з небезпечними друзями.
5.     Змагаються за владу в грі.
5.     Змагаються за статус і владу серед однолітків.
6.     Все підряд тягнуть до рота – від ґудзиків до тарганів.
6.     Все підряд тягнуть до рота – від алкоголю до наркотиків.
7.     Потребують постійної батьківської уваги та допомоги (тобто повної доступності батьків для задоволення своїх потреб в спілкуванні з ними).
7.     Потребують постійної батьківської уваги і допомоги (тобто повної доступності батьків для задоволення своїх потреб в спілкуванні з ними).

         Отже, за що та проти чого веде боротьбу підліток?
1.     За те, щоб перестати бути дитиною.
2.     За припинення посягань на його фізичне начало та недоторканість.
3.     За ствердження серед однолітків.
4. Проти зауважень, обговорень (особливо іронічних) з приводу його фізичної дорослості.
Підлітковий вік – вкрай складний і суперечливий період становлення людської особистості, що вимагає від батьків і педагогів великих зусиль, напруженої праці. В той же час, це вік неповторної краси: бурхливої енергії, жаги пізнання, пристрасного пошуку істини.Шляхи вирішення проблеми

Як спілкуватися з підлітками у цей період? 
Восьмикласники особливо залежні від мікросередовища та конкретної ситуації. Одним з визначальних елементів мікросередовища, в стосунках, що формують особистість, є сім’я. Для будь-якого підлітка дуже важлива роль сім’ї. Але в будь-якій родині виникають проблеми психологічного характеру, які призводять до кризи підліткового віку.  Спробуємо віднайти шляхи вирішення даної проблеми:
1.     Формування кола інтересів восьмикласників на основі особливостей їхнього характеру та здібностей.
2.  Максимальне скорочення періоду їхнього вільного часу – «часу дозвільно існування та неробства».
3.     Залучення до таких занять як читання, самоосвіта, заняття музикою, спортом, що позитивно впливає на формування особистості.
4.     Залучення підлітка до такої діяльності, що лежить у сфері інтересів дорослих, але в той же час дає можливості йому реалізувати і затвердити себе на рівні дорослих.
5.  Зниження прояву агресії шляхом відвідування спортивної школи, щоденної гімнастики вдома з використанням гантелей, еспандера, залізних гир, боксерських рукавичок - нехай підлітки стукають один одного в мирній бійці, даючи вихід енергії, що накопичилася, щоб агресія не накопичувалася подібно до статистичної електрики, що має властивість вибухати болючими розрядами.
6. Не пред’являти підліткові завищену вимогу, не підтверджену можливістю дитини.
7.     Чесно вказувати підліткові на його успіхи та невдачі (причому успіхи пояснювати його здібностями, а невдачі – недостатньою підготовкою).
8. Не захвалювати підлітка, пояснюючи його невдачі випадковістю, оскільки це формує у восьмикласників ефект неадекватності.

Поради батькам восьмикласника

*    Будьте завжди чуйними до справ своїх дітей.
*    Аналізуйте з дітьми причини їх успіхів і невдач.
*    Підтримуйте дитину, коли їй складно.
*    Прагніть не захищати підлітка від труднощів, а вчіть долати їх.
*    Порівнюйте свою дитину лише з нею самою (!), обов’язково відзначаючи просування вперед.
* Постійно контролюйте дитину, але без гіперопіки, за принципом «Довіряй, але перевіряй!».
*    Розповідайте дитині про свої проблеми, про те, що хвилювало вас у її віці.
*    Будьте завжди особистим прикладом (навчайте справами, а не словами).
*    Розмовляйте з дітьми як з рівними, поважайте їхню думку, уникайте моралізації, криків, повчальності і тим паче іронії.
*  Слідкуйте за тим, які книги читає дитина, які фільми та передачі дивиться по телевізору, які Інтернет-сайти відвідує.
*  Проявляйте інтерес до спілкування підлітка в соціальних мережах Інтернету (ВКонтакті, Однокласники, Фейсбук та інші).
*  Радьте дитині стежити за своєю зовнішністю: одягом, зачіскою, особистою гігієною.
*    У жодному випадку не забороняйте підлітку стосунків з протилежною статтю, не обходьте розмов на тему взаємин хлопців та дівчат, щоб уникнути недовіри між вами.
*  Розкажіть дитині про свої стосунки з протилежною статтю у підлітковому віці, зробивши акцент на благородстві, культурі почуттів, повазі один до одного, відповідальності один за одного.
*    Вчіть підлітка відповідати за свої вчинки.
*    Познайомтеся з друзями дитини, попросіть їх інформувати вас про способи проведення часу, але не перетворюйтесь на шпигуна, що стежить за кожним кроком дитини. Пам’ятайте: недовіра ображає!
*    Будьте для своєї дитини перш за все старшим, мудрішим другом і тільки потім люблячими батьками.

Тест «Чи готові ви до підліткового віку дитини?»

1.     На ваш погляд, найбільша проблема перехідного віку полягає в тому, що дитина…
а) перестає прислуховуватися до думки батьків;
б) може потрапити в погану компанію;
в) починає усвідомлювати себе як самостійну особистість.

2.     Згадуючи своє дитинство, ви зазвичай розповідаєте дитині…
а) про те, що ви добре навчалися;
б) про схожі проблеми і шляхи їх вирішення;
в) про забавні випадки.

3.     Скільки часу в день ви проводите з дитиною, розмовляючи про її справи?
а) не більше години;
б) близько 2 годин;
в) більше 2 годин.

4.     Вчитель скаржиться на поведінку дитини, в той час як син чи донька стверджують, що винуватцем пригоди є їх однокласник. Ваші дії.
а) вилаєте дитину, адже вчитель не скаржитиметься безпідставно;
б) встанете на сторону доньки чи сина і будете звинувачувати однокласника;
в) вдома детально розпитаєте дитину і поясните їй, чому вчитель визнав його винуватим.

5.     Яких проблем підліткового віку ви боїтеся найбільше?
а) відчуження;
б) вживання алкоголю та наркотиків;
в) ранніх статевих контактів.

6.     У якому віці потрібно розмовляти з дитиною про секс?
а) з 12 років;
б) з 14 років;
в) коли дитина сама почне ставити питання.

7. Підліток зізнався, що дівчина (хлопець), що йому подобається, не відповідає взаємністю. Що ви йому скажете?
а) запропонуєте трохи змінити зовнішність, поводити себе більш відкрито та доброзичливо;
б) заспокоїте, що в його житті ще буде багато інших дівчат (хлопців), набагато кращих;
в) спробуєте відволікти дитину від сумних думок та переживань.

8. Дитина навідріз відмовляється відвідувати гурток, який раніше відвідувала з задоволенням. Ваші дії?
а) запропонуєте обрати інше заняття;
б) спробуєте переконати продовжити заняття, аби довести розпочату справу до кінця;
в) докорите йому лінощами та небажанням розвивати власні здібності.

9. Підліток просить вас відпустити його з друзями в нічний клуб, на дискотеку. Ваша реакція.
а) придумаєте слушний привід, через який дитині доведеться відкласти зустріч з друзями;
б) поговорите з дитиною про небезпечні спокуси, які містять в собі нічні клуби, і забороните відвідувати подібні місця до 18 років;
в) відпустите за умови, що дитина буде «виходити на зв’язок» в домовлений час.

10. Підліток вважає себе непривабливим через вугрі. Як його можна заспокоїти?
а) звернути увагу на його виразні очі і красиву форму носа;
б) сказати, що це тимчасове явище, і у всіх підлітків бувають прищі;
в) зібрати інформацію про існуючі косметичні засоби боротьби з вуграми та пообіцяти придбати їх.

11.    Ви виявили, що від куртки підлітка тхне тютюном. Що ви зробите?
а) будете шукати цигарки в карманах його куртки;
б) суворо запитаєте, чи не почав він палити;
в) заведете мову про те, що багато підлітків палять, і як би мимохідь поцікавитеся чи немає таких серед його друзів та його особисте ставлення до паління.

12. Ви знайшли особистий щоденник, в якому ваша дитина описує свій статевий досвід…
а) зізнаєтесь, що читали щоденник, і викажете власне занепокоєння;
б) при нагоді заведете мову про контрацепцію;
в) заведете відверту розмову, аби розібратися в ситуації.

13.   Якщо вам не подобається хтось з друзів дитини, ви зазвичай…
а) просите менше спілкуватися з цим другом;
б) не дозволяєте запрошувати друга до вас додому;
в) відверто висловлюєте свою думку про нього.

14.   Що ви скажете дитині, якщо почуєте, що вона грубить бабусі?
а) «Як ти розмовляєш з бабусею?»;
б) «Що у вас трапилося?»;
в) «Будь ласка, не ображай бабусю!».

15. Дитина захопилася музичним колективом, творчість якого вам не подобається. Ви…
а) спробуєте зрозуміти, що саме привабило дитину в музиці улюбленого колективу;
б) запропонуєте послухати записи інших сучасних і класичних виконавців;
в) розкритикуєте тексти пісень та аранжування, аби дитина усвідомила свою помилку.

Ключ до тесту:


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
а
5
5
5
5
1
5
1
1
3
3
3
5
3
5
1
б
3
1
3
3
3
3
5
5
5
5
5
3
5
1
3
в
1
3
1
1
5
1
3
3
1
1
1
1
1
3
5

Аналіз результатів тесту:

16-35 балів – готовність номер один. Ваша дитина не страждає від недостатньої уваги і знає, що батьки завжди будуть на його боці і в будь-який момент прийдуть на допомогу. Щоденна батьківська праця дає вам підставу для впевненості в тому, що все «вкладене» в дитину не дозволить йому скоїти непоправних помилок. Тим не менше не потрібно забувати принцип «Довіряй, але перевіряй!». Яким би самостійним не здавався підліток, все-таки він ще не зовсім дорослий. Контролювати місцеперебування, успішність та коло спілкування можна побічно і ненав’язливо, наприклад через спільних знайомих чи батьків друзів підлітка. Не треба заохочувати зайву фамільярність в спілкуванні і намагатися бути для дитини «своїм в дошку». Для гармонійного розвитку дитині потрібно відчувати міцні життєві принципи батьків, їх спокій та впевненість.

 36-55 балів – у страху очі великі. Ви надзвичайно сприйнятливі до труднощів перехідного віку. Вас лякають газетні статті про підліткову злочинність, наркоманію та СНІД. Дикувата підліткова мода, сучасна музика, вживання жаргонів – все це викликає у вас внутрішній протест, який може змусити сина чи доньку «закритися». В ваших стосунках з дитиною не вистачає невимушеності. Якщо щоденно не давати можливості проявляти самостійність, як вона навчиться відповідальності? Гіперопіка та повчальні бесіди ніколи не виправдовують покладених на них надій. Краще просто час від часу розмовляти з дитиною про фільми, музику, про якість незначні події, поволі розпитуючи про друзів, поглядах на життя, і ненав’язливо висловлювати свою думку. Підліток обов’язково прийме це до відома.56-75 балів – без диктатури. Вам необхідно переглянути свої стосунки з дитиною, щоб вберегти і її і себе від серйозних конфліктів. Основна проблема полягає в надлишковій вимогливості, небажанні приймати систему цінностей підлітка і миритися зі змінами в його характері. Жорсткий контроль, постійні заборони, відсутність особистого простору змушують дитину протестувати і відстоювати власну свободу, часто проявляючи грубість і навіть жорстокість. Не маючи можливості запрошувати друзів до себе додому, дитина весь свій вільний час проводить на вулиці або «висить на телефоні». В такій ситуації необхідно поміркувати, що ви можете запропонувати їй замість подібних розваг. Наприклад, можна записати дитину в туристичний клуб, якщо вона відчуває потяг до пригод, або в танцювальну студію, якщо вона цілими днями слухає реп.   


Пам’ятка для батьків підлітка

1.  Намагайтеся розмовляти зі своєю дитиною відкрито і відверто на самі делікатні теми.
2.    Остерігайтеся отримання вашою дитиною інформації з чужих вуст.
3.   Розповідайте про власні переживання у тому віці, в якому зараз ваші діти.
4.   Будьте відкритими для спілкування з дитиною. Навіть якщо ви чогось не знаєте, або у чомусь сумніваєтеся, не соромтеся сказати про це.
5. Не висловлюйтесь негативно про ті хвилювання, що були пов’язані з вашим дорослішанням. Дитина буде хвилюватися з вашої позиції і сприймати так, як сприймали ви.
6.  Намагайтеся зробити так, щоб ваші діти не сприймали статеві стосунки як дещо брудне і ганебне. Від цього багато в чому залежить їхнє фізіологічне дорослішання.
7.     В період статевого дозрівання хлопчикам важливо отримувати підтримку та схвалення зі сторони мам, а дівчаткам – зі сторони тат.
8.     Проявляйте ласку до своїх дітей, демонструйте їм свою любов.
9.   Будьте особливо уважними і спостережливими, звертайте увагу на будь-які зміни в поведінці своєї дитини.
10.  Намагайтеся захистити свою дитину усіма можливими засобами, якщо вона цього потребує.
11. В самостійності дитини не слід вбачати загрозу втратити її. Пам’ятайте, що дитині необхідна не стільки самостійність, скільки право на неї.
12.  Бажаєте, аби дитина зробила те, що вам потрібно, зробіть так, аби вона сама забажала цього.

13.    На перевантажуйте дитину опікою і контролем. 
                                           Підготовано за матеріалами сайту Шкільне життя

Анкета для батьків

БАТЬКАМ ШЕСТИКЛАСНИКІВ


РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ


ЯК ВИХОВАТИ ДОБРУ ДИТИНУ

42 коментарі:

 1. Привіт друзі, я Анна Андреева з України. Я тут новачок, я не знаю, як тут все працює, але я прочитав тут добрі коментарі і додам трохи свого життя, тому що це буде корисно багатьом з нас тут, шукаючи відповіді та вирішення проблем стосунки. Я був у стосунках з Авелем чотири роки, він розлучився зі мною, я зробив усе, щоб повернути його, але все було марно, я так сильно його хотіла через любов, яку маю до свого чоловіка, я попросила його про все, що я давав обіцянки, але він відмовився. Я пояснив проблему своїх стосунків з колегою на роботі, і вона запропонувала мені скоріше зв'язатися з заклиначем любові, який міг би допомогти мені зробити любовний заклинання, щоб повернути чоловіка додому, але я жінка, яка ніколи не вірила в магію, я мала не було вибору, я спробував, я зв’язався із заклинателем заклинань, і він сказав мені, що немає проблем, що все буде добре протягом трьох днів, мій колишній повернеться до мене протягом трьох днів, доктор алаба кинув заклинання в повітря і кожен другий правописний шарм у своєму храмі на моє ім'я серед ночі. Дивно, але другий день був близько обіду. 16.00 Мені зателефонували з невідомого номера, мені зателефонував колишній чоловік, я був настільки здивований, що відповів на мій телефонний дзвінок, побачивши, що це мій чоловік. . оскільки все було не так, він сказав, що хоче, щоб я повернулася до нього, щоб любити мене набагато більше. Я був такий щасливий, і я пішов до нього, як ми почали щасливо жити разом донині. З тих пір я пообіцяв поділитися своїми добрими новинами з любовними іграми, які чудово працюють без будь-яких побічних ефектів. Я твердо маю намір, що хтось, кого я знаю, має проблеми у стосунках, може бути корисним для такої людини, посилаючись на неї, єдину справжню та потужну перевірку правопису, яка допомогла мені вирішити мою шлюбну проблему. електронна пошта: dralaba3000@gmail.com, ви можете надіслати йому електронне повідомлення, якщо вам потрібна допомога у ваших стосунках або іншим чином. або ви можете зв’язатися з ним за допомогою WhatsApp: +2349071995123
  як:
  1) любовні ігри повертаються до втраченого кохання
  2) Заклинання втраченого кохання возз’єднання з колишнім
  3) Розлучення
  4) Шлюбні ролі
  5) правописне скріплення
  6) Порушення заклинань
  7) Просування офісних рейтингів
  8.) Хочете бути вагітною та мати свою дитину.
  9) Ви хочете задовольнити свою кохану
  через dralaba3000@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 2. ПРОФЕСІЙНИЙ ЛИКОВИЙ КАСТЕР, ЯКИЙ МОЖЕ ДОПОМОГТИ ВАМ З ЛЮБОВЮ, щоб терміново повернути свого колишнього коханого після розриву / розводу, навіть якщо ваша ситуація здається безнадійною! КОНТАКТ: WHATSAPP / VIBER +2347054019402 ЦЕ ДЕЯВНО КРАЩИЙ МАСТЕР ЗАКЛИНАННЯ ОНЛАЙН І ЙОГО РЕЗУЛЬТАТ 100% ГАРАНТІЯ ..

  Після чотирьох років стосунків з моїм хлопцем мій хлопець почав виходити з іншими дівчатами і виявляти мені холодну любов, кілька разів він погрожував розлучитися зі мною, якщо я наважусь допитати його про його роман з іншими дівчатами, я був повністю спустошений і розгублений, поки мій давній друг не розповів мені про заклинателя заклинань в Інтернеті DR WALE, який силами любовних заклинань допомагає людям у їхніх стосунках та шлюбі, спочатку я сумнівався, чи існує така річ, але вирішив це дати спробувати, коли я зв’язався з ним, він сказав мені все, що мені потрібно було зробити, і я зробив це, і він допоміг мені скласти Заклинання любові, і протягом 48 годин мій хлопець повернувся до мене і почав вибачатися, тепер він перестав виходити з дівчатами, і він є зі мною назавжди і по-справжньому. Зверніться до цього Великого заклинателя заклинань для ваших стосунків чи проблеми шлюбу.

  Ось його контакт ..
  Viber / WhatsApp: +2347054019402
  Електронна адреса: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 3. Я була одружена протягом п’яти років, не маючи жодної дитини, через це мій чоловік починає поводитися вдома дуже дивно, приїжджає додому пізно і більше не проводить часу зі мною. Тому мені стало дуже сумно і загублено в житті, тому що мій лікар сказав мені, що я не можу завагітніти, це справді ускладнює життя мені і моїй родині. моя невістка розповіла мені про DR WALE з Інтернету, як він допомагав людям із подібною проблемою (Завагітніти), яку я переживаю, тому я зв’язався з ним і пояснив йому. він заклинав, і це було диво, через три дні мій чоловік повернувся, щоб вибачитися за все, що зробив, і сказав мені, що готовий підтримати мене в будь-якій справі, що я хочу, через кілька місяців я завагітніла і народила двійнят (хлопці) ми задоволені собою. Дякуємо DR WALE за те, що я врятував мої стосунки і допоміг мені зачати, а також врятував інших. продовжуйте свою добру справу, якщо вам цікаво, зв’яжіться з ним і засвідчіть це благословення, як я. DR WALE WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 4. ВСІ ДЯКУЮ ДР. УЕЛЮ Я в рабстві з тих пір, як мій колишній залишив мене заради іншої жінки. Для мене це було справді пекло, і всі сказали мені забути про нього, але я не зміг, тому що я його так люблю. друг познайомив мене з цим чудовим заклинателем DR WALE, який врятував стільки життя та стосунків, і я зв’язався з ним через його WhatsApp / Viber: +2347054019402
  АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com я йому все пояснюю, і він відразу ж через 48 годин закляв для мене, все обернулося, і мій хлопець повернувся до мене на коліні, благаючи про прощення, що я єдина жінка його життя зараз. я був здивований, що ніколи в житті не бачив такого дива. Я дуже вдячний цій людині, і я назавжди опублікую його ім'я DR WALE

  ВідповістиВидалити
 5. ТЕРМІНОВА ЕФЕКТИВНА ЛЮБОВНА СПЕЛІЯ, ЩОБ ШВИДКО ВИРОБИТИ ЕКСАЛ І ЗБЕРЕГИТИ СВОЙ ШЛЮБ! Вибачте, що виклав це в мережу, але я повинен. Я назавжди буду в боргу DR WALE за виправлення мого розірваного шлюбу після того, як мій чоловік залишив мене до іншої жінки на 8 місяців. Я ніколи не вірив у заклинання, поки мій друг не познайомив мене з DR WALE. Спочатку я скептично ставився до нього, бо багато чув про заклинателя помилкових заклинань, але я відкинув свої сумніви, бо відчайдушно намагався повернути свого чоловіка, і я робив згідно з тим, що він наказав мені робити. Зараз мій чоловік повернувся буквально за 48 годин після зв’язку з ним. Я живу щасливо зі своїм чоловіком після 8 місяців розірваного шлюбу, і я не буду відпочивати, поки його не знають у всьому світі. Він також спеціалізується на лотерейних заклинаннях, заклинаннях промоції, заклинаннях хвороби E.T.C. Зв’яжіться з DR WALE зараз WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 6. ТЕРМІНОВА ЕФЕКТИВНА ЛЮБОВНА СПЕЛІЯ, ЩОБ ШВИДКО ВИРОБИТИ ЕКСАЛ І ЗБЕРЕГИТИ СВОЙ ШЛЮБ! Вибачте, що виклав це в мережу, але я повинен. Я назавжди буду в боргу DR WALE за виправлення мого розірваного шлюбу після того, як мій чоловік залишив мене до іншої жінки на 8 місяців. Я ніколи не вірив у заклинання, поки мій друг не познайомив мене з DR WALE. Спочатку я скептично ставився до нього, бо багато чув про заклинателя помилкових заклинань, але я відкинув свої сумніви, бо відчайдушно намагався повернути свого чоловіка, і я робив згідно з тим, що він наказав мені робити. Зараз мій чоловік повернувся буквально за 48 годин після зв’язку з ним. Я живу щасливо зі своїм чоловіком після 8 місяців розірваного шлюбу, і я не буду відпочивати, поки його не знають у всьому світі. Він також спеціалізується на лотерейних заклинаннях, заклинаннях промоції, заклинаннях хвороби E.T.C. Зв’яжіться з DR WALE зараз WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 7. Це свідчення, яке я скажу кожному на почуття. я одружена чотири роки, і на п’ятий рік мого шлюбу інша жінка мала заклинання, щоб забрати коханого від мене, а чоловік залишив мене і дітей, і ми страждали два роки, поки я не мала на увазі посаду, де це чоловік DR WALE допомогли комусь, і я вирішив спробувати йому допомогти мені принести свого чоловіка додому і повірте мені, я просто надіслав свою фотографію йому та моєму чоловікові, і через 48 годин, як він мені сказав, я побачив машина в'їхала в будинок, і ось це був мій чоловік, і він приїхав до мене та дітей, і тому я радий зробити кожного з вас подібним до зустрічі з цим чоловіком і повернути коханого до себе. Зв’яжіться з його WhatsApp / Viber +2347054019402 АБО електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 8. Я один з тих людей, які сказали: "Я ніколи не покличу екстрасенса чи фокусника чи що завгодно", щоб допомогти мені у вирішенні своїх проблем - найменше у всіх моїх любовних проблемах, але я досяг того, що зрозумів, що потребую певних вказівок і я дуже рада, що знайшла цього чоловіка, якого звали DR WALE. Коли я ледь не загубила чоловіка в одній з наших дурних бійок (він розірвав зі мною), я думала, що втратила все. я плачу цілими днями і думаю, що він більше ніколи до мене не повернеться. я прочитав стільки свідчень про заклинання кохання DR WALE, як він допомагає повернути колишнього коханого назад. Я швидко відправляю йому листа. а також повернути мого чоловіка з його заклинанням любові. І коли я був у самому відчаї, він не скористався мною. Ви зробили дуже хорошу послугу людині, яка справді потребує. Я не знаю, як ви це зробили, або як ця магія працює, але все, що я знаю, це, що це працює !! ми з чоловіком щасливо знову разом, і я завжди буду вдячний DR WALE. для будь-яких видів допомоги дуже здатний і надійний для допомоги WhatsApp / Viber +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 9. років тому моя подруга розповіла, як вона познайомилася з DR WALE в Інтернеті, і пояснила свої стосунки з DR WALE. вона сказала, що її хлопець планував розлучитися з нею, тому що хлопець жахливо проводить час на роботі. але вона сказала, коли розповіла DR WALE все. Д-р УЕЙЛ допоміг їй чаклувати, і її хлопець більше ніколи не розлучався з нею. вона сказала, що DR WALE все виправив. вона навіть сказала, що Д-р УЕЛ був тим, хто допоміг своєму хлопцеві знову забезпечити собі роботу. я теж є живим свідченням хорошої роботи DR WALE. він допоміг відвоювати серце мого чоловіка, яке планувало одружитися з іншою жінкою. ну за допомогою ДР УАЙЛА мій чоловік більше ніколи не одружувався після нашого шлюбу. я заплатила або всі речі, за які він попросив мене заплатити, потім він зробив закляття, щоб мій чоловік знову був поруч зі мною. Ви можете зв’язатися з DR WALE WhatsApp / Viber +2347054019402 АБО електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 10. Якщо ви були розчаровані іншими заклинателями та цілителями, які не змогли надати бажані результати. Будьте впевнені цього разу з найпотужнішим і духовно обдарованим заклинателем заклинань, з яким ви коли-небудь стикалися.
  Зверніться до нього, якщо знаєте, що вам доводиться доля нижче
  Електронна адреса: wightmagicmaster@gmail.com
  WhatsApp: +17168691327

  (1) Чи подобається вам колишній?
  (2) Чи завжди вам сняться кошмари?
  (3) Хочете отримати підвищення на своєму робочому місці?
  (4) Ви хочете, щоб жінки / чоловіки бігали за вами?
  (5) Хочете свою дитину?
  (6) Хочете бути багатим?
  (7) Ви хочете, щоб ваш чоловік / дружина назавжди були вашими?
  (8) хочете збільшити розмір свого хуя? / Тривати довго під час сексу?
  (9) Хочете повернути втрачені гроші?
  (10) Ви хочете припинити розлучення?
  (11) Ви хочете розлучення?
  (12) Ви хочете, щоб кожне ваше бажання було виконано кимось?
  (13) заклинання зачати вагітність дитині потрібно?
  (14) Ви хочете припинити свій шлюб чи стосунки або розірвати стосунки?
  (15) Вам важко виграти справу в суді?
  (16) Ви хочете одружитися зі своїм партнером якомога швидше?
  Знову ж таки, моя електронна адреса: wightmagicmaster@gmail.com
  WhatsApp: +17168691327

  Негайно зв’яжіться з ним, щоб вирішити всі ваші проблеми та вирішити ситуацію за лічені дні.

  ВідповістиВидалити
 11. Привіт усім, я хочу повідомити всьому світу, як DR WALE відновив мої розірвані стосунки з EX. Ми разом уже 4 роки, і він сказав мені, що не любить мене, як колись. Все було не так близько 4 місяців, і він закінчив це близько місяця тому. Я був нещасний і просто не хочу більше йти далі. Я писав йому повідомлення відразу після цього, але він навіть не відповів мені. Одного разу я шукав спосіб повернути його в Інтернет, коли побачив пост леді, яка свідчила про те, як заклинатель кохання під назвою DR WALE допоміг їй повернути колишнього, я так відчайдушно намагався повернути свого Я надіслав йому повідомлення і пояснив йому свою ситуацію, і він наказав мені зробити щось, що я і зробив, і через 48 годин мій хлопець повернувся на колінах і благав про моє прощення, і я прощаю його, і наші стосунки знову повернуться до звичного, якщо твій колишній обірвався з вами або у вас є якісь проблеми, тоді ваша проблема закінчилася, тому що DR WALE може вирішити всі проблеми шлюбу та стосунків. Якщо вам потрібно його терміново, ви можете додати його на WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 12. Я майже здалася в житті, коли мій чоловік сказав, що хоче розлучення, бо це стало для мене несподіванкою, я запитала його, в чому проблема, але він просто він втомився і його зараз цікавить інша жінка, тоді мій інстинкт підказав мені, що щось було неправильно з ним, тому що це настільки незвично, подруга познайомила мене з людиною, яка називається DR WALE, вона сказала мені, що саме він повернув її чоловіка додому після чотирьох років розлучення, я написала заклинання і пояснила свою ситуацію йому він сказав мені, в чому проблема і що потрібно було зробити, щоб мій чоловік передумав щодо розлучення, я дотримувався інструкцій DR WALE, і через два дні я почав переживати добро в своєму чоловікові, і він сказав мені він не хоче розлучення, але хоче провести решту свого життя зі мною. Якщо ви стикаєтесь із ситуацією, яка вам не подобається у шлюбі чи стосунках, зв’яжіться з DR WALE на його WhatsApp або Viber: +2347054019402 АБО Електронна адреса: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 13. Життя приходить з різними переживаннями, я не знаю, що у вас є, але це моє коротке свідчення, я щасливий, набравши це, тому що в моєму шлюбі знову мир, і все завдяки великій людині на ім'я DR WALE, він є потужним заклинанням заклинатель, який допомагає вирішити суперечку між мною та моїм чоловіком заклинанням любові, мій чоловік пішов з дому і жив іншою жінкою протягом дев'яти місяців, не піклуючись про мене та нашу шестирічну дочку, у фінансовому плані я добре, бо я банкір, але мені потрібні ніжний догляд за чоловіком, але мій чоловік нікуди не близько, я прошу його повернутися додому кілька разів, але нічого не вийшло, я навіть попросила його старшого брата допомогти мені. Я прочитав свідчення чоловіка, який описав, як DR WALE допоміг йому зупинити дружину від розлучень із заклинанням любові, тому я взяв його контакт і пояснив йому свої проблеми, він сказав мені, що потрібно для любовного заклинання, і я дав йому фінанси на придбання через три дні мій чоловік повернувся додому. Контакт: WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com для будь-яких проблем, що турбують ваше серце DR WALE допоможе вирішити їх за вас.

  ВідповістиВидалити
 14. ЯК Я ПОВЕРНУЛСЯ ЕКССАЛОМ ЗА ДОПОМОГОЮ ДР. Зверніться до нього за допомогою через WhatsApp / Viber: +2347054019402

  Вітаю кожного, хто читає це свідчення. Мене чоловік відхилив після трьох (3) років шлюбу лише тому, що інша жінка заклинала його, і він залишив мене і дітей страждати. одного разу, коли я читав в Інтернеті, я побачив пост про те, як цей заклинатель, який називається WALE, допомагає жінці повернути свого чоловіка, і я дав йому відповідь на свою адресу, і він сказав мені, що на жінці було закляття мій чоловік і він сказали мені, що він допоможе мені, і через чотири дні я поверну чоловіка. я повірив йому, і сьогодні я радий повідомити вам усім, що цей заклинатель має силу повернути закоханих. тому що я зараз задоволена своїм чоловіком. Завдяки DR WALE. WhatsApp / Viber: +2347054019402 АБО електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 15. РЕАЛЬНИЙ ТЕРМІНОВИЙ ЕФЕКТИВНИЙ ЛИКОВИЙ МАЛИНСЬКИЙ ДЛЯ ДОПОМОГИ ВИРОБИТИ ЕКС-ЛЮБОВНИКА І ВАШ ШУБАК
  Привіт, мої колеги, друзі в Інтернеті, я хочу скористатися цим засобом, щоб подякувати DR WALE, бо він повернув мого колишнього чоловіка. мій чоловік залишив мене для своєї колишньої дівчини, яку він мав до того, як одружився зі мною, це складна ситуація для мене. Я зателефонував і благаю його повернутися, він відмовився, сказав, що більше не любить мене. Я намагався всіма можливими способами повернути його все. даремно я розповів про це своїй подрузі, і вона дала мені номер DR WALE WhatsApp, а я йому WhatsApp і сказала йому свою проблему, і він сказав мені, що робити, і я це зробив, і він наклав заклинання любові, яке повернуло мого чоловіка протягом п'яти. Якщо вам потрібна допомога у поверненні разом зі своїм колишнім, зв’яжіться з DR WALE за адресою
  WhatsApp / Viber +2347054019402 АБО Електронна пошта:
  drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 16. Розрив відносин болючий, іноді ми прикидаємося добре, але ні, боремось за те, щоб повернути того, кого любимо, також боремося за те, щоб повернути нам радість і щастя. Після того, як мій один рік розлучився зі мною, я ледве міг говорити, не плачучи. Я почував себе засліпленим і не знав, що робити. Я не знав, чи зможу його повернути, і тривога була нестерпною. Я переглянув Інтернет і, прочитавши незліченну кількість статей та веб-сайтів про заклинання, натрапив на DR WALE WhatsApp / Viber +2347054019402. Я хотів, щоб наші стосунки повернулися, і DR WALE гарантував мені, що мій хлопець повернеться до мене. Отже, я дотримувався вказівок та планів, які виклав для мене DR WALE, і протягом декількох днів ми знову були разом і так закохані! Я знаю, що це не завжди відбувається так швидко, але Д-р УЕЙЛ сказав, що його заклинання ефективні, і це сталося! Я дуже вдячний, і можу сміливо сказати, що якщо у вас розірвали стосунки і ви хочете повернути цю людину, зв’яжіться з ним, оскільки Д-Р УОЛ є БОГОМ на Землі, і він також спеціалізується на заклинаннях, щоб завагітніти на свого партнера, щоб вилікуватися від будь-якої хвороби або хвороб, виграти в лотерею ETC Я ніколи не забуду, як він мені допоміг. Напишіть йому електронною поштою за адресою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 17. МОЖЛИВИЙ КАСТЕР ЗАКЛАДІВ, ЯКИЙ ПРИВЕРШУВАЛ МОГО БІЛЬШОГО МУЖА В МОЕ ЖИТТЯ, ПІСЛЯ ТОГО, як він залишив мені ЗВ'ЯЗАТИСЯ З ДР УЕЙЛОМ WHATSAPP/VIBER +2347054019402
  Привіт, я хочу використати цей засіб, щоб подякувати Д -ру ВАЙЛУ, тому що він повернув мого колишнього чоловіка. мій чоловік пішов від мене до своєї колишньої дівчини, яка була до того, як одружився зі мною, для мене складна ситуація, я подзвонив і попросив його повернутися, він відмовився, сказав, що більше мене не любить, я намагався всіма способами повернути його. даремно я розповів про це своїй подрузі, і вона дала мені контакт з Д -Р ВАЙЛ WhatsApp, я написала йому WhatsApp за номером: +2347054019402 і розповіла йому свою проблему, а він сказав мені, що робити, і я зробив все, що він мене попросив. і він наклав кохання, яке повернуло мого чоловіка за кілька днів. Якщо вам потрібна допомога, щоб повернутися до свого колишнього, надішліть електронний лист DR WALE на WhatsApp/Viber: +2347054019402 АБО drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 18. Я дуже радий, що зустрів такого чудового чоловіка, як Д -р ВАЙЛ. у моєму шлюбі був жахливий час, я думав, що моє життя закінчилося, тому що в моєму житті більше нічого не рухалося, мій шлюб не стабільний, також на моєму місці справи йдуть не так гладко. мій чоловік мучив моє життя, несучи всіх видів жінок, які привозили їх до нашого подружнього дому, я дійсно розгубився щодо свого життя, я просто відчуваю, що забираю своє життя сам. але коли я познайомився з д -ром Вейлом, все змінилося назавжди, я розповіла йому про поведінку мого чоловіка і про те, як він поводився зі мною. Д -р ВАЙЛ попросила мене більше не плакати, що все буде добре. Д -р ВАЙЛ сказав мені, що мені потрібно зробити, і я зробив відповідно, якщо він попросив мене це зробити. я заплатила за всі речі, необхідні для того, щоб вилікувати чарівність, яка змушує мого чоловіка погано поводитися зі мною. після оплати цих товарів DR WALE зробив для мене чудову роботу. Поки ви зараз читаєте це, мій чоловік зараз теж добре поводиться зі мною і дітьми вдома. Все завдяки DR WALE. Ви можете зв'язатися з DR WALE на його WhatsApp/Viber: +2347054019402 АБО електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 19. Я дуже вдячний доктору Вейлу. Протягом більш ніж п’яти років перебування у стосунках одного ранку у мене були проблеми з моїм партнером, і він розірвав зі мною, я була настільки спустошена, що мало не забрала собі життя, поки не зустріла д -ра УОЛА, який запевнив мене, що все збиралося бути добре. він сказав те, що мені потрібно зробити, що я зробив, і виконував усі вказівки, які він мені дав. І до мого найбільшого здивування після тижня роботи з ним. Кохання у моєму житті повернулося до мене, і ми так щасливі разом. Зверніться до нього, якщо вам потрібна допомога. WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402

  ВідповістиВидалити
 20. ЯК Я ВЕРНУВСЯ СВОЄМУ ЕКС. МУЖОМ З ДОПОМОГОЮ РЕАЛЬНОГО І ЕФЕКТИВНОГО ЗАКЛАДУ З Д -Р УАЛЕ
  Я ніколи не думала, що я знову посміхнусь, мій чоловік залишив мене з двома дітьми на один рік, усі зусилля повернути його зазнали невдачі, я подумала, що більше не побачу його, поки не зустріну жінку на ім’я Ханна, яка розповіла мені про заклинатель під назвою DR WALE, вона дала мені його номер WhatsApp +2347054019402, і я зв’язався з ним, і він запевнив мене, що через кілька тижнів мій чоловік повернеться до мене, менш ніж за чотири дні мій чоловік повернувся і почав просити прощення дияволи працюють, тому я досі здивований цим дивом, я не міг завагітніти, але як тільки було заклинання, я завагітніла і народила свою третю дитину, якщо вам буде потрібна його допомога, ви можете зв'язатися йому через: WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 21. Це дійсно спрацювало, і я з гордістю свідчу про це. Я побачив пост про те, як дама повернула свого чоловіка через Д -Р УОЛА, який допоміг їй повернути колишнього чоловіка. Мої стосунки зірвалися на два хороші роки і кілька місяців. Хоча з дитинства я вірив у духовну молитву, я неохоче випробовував його, тому що був у відчаї, але, на моє найбільше здивування, Д -р ВАЙЛ допоміг мені повернути мою людину, і тепер мої стосунки тепер ідеальні, як він і обіцяв. Повернення вашого колишнього чару назавжди не тільки поверне того, кого ви любите, але і знову запалить почуття ваших коханих, щоб ви були якомога щасливіші з цією людиною. Тепер мій чоловік поводиться зі мною як з королевою і завжди каже, що любить мене весь час. Якщо у вас виникають труднощі у відносинах і вам потрібна термінова допомога. WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 22. Я дуже вдячна DR WALE за те, що він привів мого чоловіка, який пішов від мене, до іншої жінки, і в той момент, коли мій чоловік пішов від мене, я думав, що все втратив, поки мій друг не дав мені DR WALE, контакт WhatsApp, я написав йому повідомлення і сказав йому біль, який я переживав, тому він сказав мені, що все буде добре, що якщо я матиму віру і вірю в нього, що заклинання обов'язково спрацює для мене, і мій чоловік обов'язково повернеться додому, і він сказав мені, що мені робити так, ці речі були зроблені протягом кількох днів, пізніше мій чоловік повернувся додому з проханням пробачення, я така щаслива і вдячна д -ра ВАЙЛУ, якщо вам потрібна допомога д -ра Вейла, ви можете постійно його залишати на: WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 23. Я тут, щоб поділитися свідченням про те, як DR WALE мені допоміг. Після дворічних стосунків з моїм хлопцем він раптом змінився і перестав регулярно зв’язуватися зі мною, він придумав виправдання не бачити мене постійно. Він перестав відповідати на мої дзвінки та мої смс і перестав регулярно бачитись зі мною. Потім я кілька разів почав ловити його з різними дівчатами, але щоразу він говорив, що любить мене і що йому потрібен деякий час, щоб подумати про наші стосунки. Але я не можу перестати думати про нього, тому я вирішив піти в Інтернет і побачив так багато хороших розмов про цього заклинателя під назвою DR WALE, і я зв’язався з ним і пояснив йому свої проблеми. Він наклав на мене приворот, яким я користуюся, і через кілька днів мій хлопець повернувся до мене і почав регулярно звертатися до мене, і ми переїхали разом через кілька місяців, і він був відкритіший для мене, ніж раніше, і він почав проводити більше часу з мені, ніж його друзям. Врешті -решт ми одружилися, і тепер ми щасливі у шлюбі 3 роки з сином. З тих пір, як DR WALE мені допоміг, мій партнер дуже стабільний, вірний і ближчий до мене, ніж раніше. Ви також можете зв’язатися з цим заклинателем і виправити свої стосунки. Контактна особа: WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 24. Я ділюся цим свідченням з партнерами, які страждають у своїх стосунках, тому що існує нескінченне рішення. Мій чоловік залишив мене та наших чотирьох дітей на іншу жінку на два роки. Я намагався бути сильним лише для своїх дітей, але не міг стримати болю, які мучать моє серце. Мені було боляче і розгублено. Мені потрібна була допомога, тому я дослідив в Інтернеті і натрапив на сайт, де побачив, що Д -р ВАЙЛ заклинатель заклинань, який може допомогти повернути коханців протягом кількох годин. мене. На моє здивування, через кілька днів мій чоловік повернувся додому. Так ми знову возз’єдналися, і в сім’ї було багато любові, радості та миру. Ви також можете зв’язатися з DR WALE, потужним заклинателем заклинань, щоб знайти рішення щодо свого контакту. WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 25. Мене звуть Анна Андреева. Після 12 років шлюбу ми з чоловіком так чи інакше посварилися, поки він остаточно не покинув мене і не переїхав до Каліфорнії, щоб бути з іншою жінкою. Я відчував, що моє життя закінчилося, і мої діти думали, що більше ніколи не побачать свого батька. Я намагалася бути сильною лише по відношенню до дітей, але я не могла стримати біль, який мучив моє серце, моє серце було наповнене скорботою і болями, тому що я справді була закохана у свого чоловіка. Я думаю про нього кожен день і ніч, і мені завжди хочеться, щоб він повернувся до мене, я справді був засмучений і потребував допомоги, тому я звернувся за допомогою в Інтернеті і натрапив на веб -сайт, на якому пропонується доктор Алаба допомогти його колишньому колишньому повернутися. Тому я відчув, що повинен спробувати. Я зв’язався з ним, і він сказав мені, що мені робити. Я зробив це, і тоді він зробив мені приворот. Через 48 годин мій чоловік дійсно подзвонив мені і сказав, що він теж дуже сумує за дітьми, так чудово !! Тож він повернувся того дня з великою любов’ю та радістю і вибачився за свою помилку та біль, який завдав мені та дітям. Наш шлюб був міцнішим, ніж раніше, все завдяки доктору Алабі. Він настільки могутній, і я вирішив поділитися своєю історією в Інтернеті, що доктор Алаба був справжнім і могутнім чарівником. Я завжди буду молитися, щоб вона довгий час допомагала своїм дітям у важкі часи, якщо ви тут і потребуєте колишнього повернення, або ваш чоловік переїхав до іншої жінки, припиніть плакати, негайно зв’яжіться з цим потужним орфографічним колесом. Ось його контактна адреса електронної пошти за адресою: {dralaba3000@gmail.com} або WhatsApp / viber через його контакт нижче: +2349039885856 Дякую, д -р АЛАБА.

  ВідповістиВидалити
 26. Привіт усім, я хочу свідчити широкій громадськості про те, як великі сили Д -ра Вейла відновили мої стосунки. Після шести місяців самотності я та колишній вирішуємо проблеми, які виникають між нами, після мого контакту з д -ром Вейлом, що він хочемо, щоб ми повернулися і знову розпочали гарний дім, тепер ми щасливі у шлюбі з дітьми. Все завдяки Д -РУ ВАЙЛУ за його духовну допомогу. Ви також можете зв'язатися з ним, якщо у вас є подібна проблема, повірте, DR WALE - це рішення і ваших проблем. завжди доступний і здатний вам допомогти. Зв’яжіться з ним через WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com
  ДОВІРЕНИЙ І НАДІЙНИЙ
  1) Привороти
  2) Втрачені привороти
  3) Заклинання розлучення
  4) Шлюбні чари
  5) Зв'язуюче заклинання.
  6) Чари розриву
  7) Заклинання лотереї
  8) фінансові чари
  9) заклинання змусити вашу дружину завагітніти E.T.C

  ВідповістиВидалити
 27. Я розлучилася з чоловіком три роки тому. Між нами не було спілкування. Сім’ї та друзі порадили мені забути про шлюб і продовжити своє життя. Я не хотіла виходити заміж за когось іншого, тому що в глибині душі я все ще люблю свого чоловіка. Я настільки страждав від болю і розгубленості, що прочитав в Інтернеті рекомендацію про те, як доктор Алаба возз’єднав розірваний шлюб за допомогою своїх духовних сил. Я продовжував читати стільки свідчень про те, як він допоміг покінчити з розлученням і відновити колишніх коханих людей, і моя віра відновилася. Я повинен негайно зв’язатися з доктором Алабою через кілька хвилин, він відповів мені і дав вказівки, що робити, після того, як я виконала необхідну вимогу через два дні після ритуалу, заклинання змінило моє життя навколо мого чоловіка, щоб я більше не спілкувався зі мною. Два роки дзвонили мені серед ночі з плачем і вибаченнями, що це робота демонів, тому я все ще вражений цим дивом, тому прощаю його. Тепер мій шлюб у рівновазі. Ритуал Дралаби спрацював чудово, а шлюб міцніший, ніж раніше, і ніщо не може розлучити нас знову. Я відвідав стільки сайтів, де шукав допомоги, і це було безнадійно, поки я не зв’язався з Дралабою, справжнім чоловіком, який допоміг мені відновити розірваний шлюб, якщо у вас є така проблема у вашому шлюбі, ви хочете, щоб ваш чоловік чи дружина знову полюбили вас . , У вас є хтось, кого ви любите, і ви хочете, щоб він або вона полюбили вас у відповідь, у вас є виклик у вашому житті, шаблон заклинання доктора Алаби - це рішення та відповідь на вашу проблему, whatsapp / viber з його номером телефону: +2349039885856, зв’яжіться з ним сьогодні, надіславши електронний лист на dralaba3000@gmail.com Не дозволяйте нікому забирати від вас дружину

  ВідповістиВидалити
 28. У вас виникло непорозуміння з коханим, що призвело до розлучення, і ви намагалися з ним примиритися, але він не дає вам позитивної відповіді, і ви відчуваєте, що у ваших стосунках щось не так, і вам потрібно швидко вирішити проблему , зверніться сьогодні до DR WALE і подивіться, щоб ваше кохання повернулося на краще з вашим колишнім, DR WALE допомогла мені відновити спокій у моєму домі, тому що мій чоловік залишив мене на десять місяців і жив з іншою жінкою і ніколи не хотів повернутися додому, але за допомогою заклинателя заклинань Д -ра Вейла він повернувся додому через кілька днів після того, як Д -р ВАЙЛ зробив потужне заклинання відновлення. Тож якщо вам потрібно швидке вирішення ваших стосунків чи шлюбу за допомогою заклинателя, зверніться до DR WALE зараз за адресою: WhatsApp/ Viber/: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com Він також може виконати наступне заклинання нижче 1 . Заклинання лотереї 2 Заклинання удачі 3. Заклинання, щоб виграти справу в суді 4. Заклинання про вагітність тощо.

  ВідповістиВидалити
 29. Я ділюся цим свідченням з партнерами, які страждають у своїх стосунках, тому що існує нескінченне рішення. Мій чоловік залишив мене та наших чотирьох дітей заради іншої жінки на п’ять років. Я намагався бути сильним лише для своїх дітей, але не міг стримати болю, які мучать моє серце. Мені було боляче і розгублено. Мені потрібна була допомога, тому я дослідив в Інтернеті і натрапив на сайт, де побачив, як DR WALE допоміг багатьом людям повернути колишніх коханців. Я зв’язався з ним, і він зробив для мене спеціальну ритуальну молитву та заклинання. На жаль, через кілька днів мій чоловік повернувся додому. Так ми знову возз’єдналися, і в сім’ї було багато любові, радості та миру. Ви також можете зв’язатися з DR WALE, потужним заклинателем заклинань, щоб отримати рішення у WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 30. ЯК ДР ВАЙЛ ДОПОМОГУ МЕНІ ВОСТАНОВИТИ МОЙ ШЛЯК І ДОПОМОГИ МОЖУ БІЗНЕСУ ЗАБАВНЕ ЗБОРОТИТИСЯ.
  Привіт, прекрасні люди, які читають це свідчення, я знав, що деякі з вас стикаються з таким важким часом, який я пережив кілька років тому. дозвольте мені почати з того, що я вдячний і вдячний, що зустрів д -ра УОЛА, який перетворив наші скорботи на щастя. мій чоловік - ділова людина, тому що його бізнес не йде добре, він запланував для нього початок впливу на наш шлюб, мій чоловік не був ним самим, тому що він вклав свої гроші в BITCOIN/BINARY, тому торгівля не йшла добре, він втратити все, що він вклав у BITCOIN/BINARY, через це він планує припинити наш шлюб, але я не хочу втрачати чоловіка, тому я теж поділився своїм важким часом з подругою, яка розповіла мені про DR WALE, яка, за її словами, була DR WALE той, хто допомагає їй разом укласти шлюб, коли справи з нею та її чоловіком йдуть не найкращим чином. звідти я взяв з нею контакт DR WALE і зв’язався з DR WALE, я розповів DR WALE все, що відбувається в моєму домі, розповів йому про мій шлюб і бізнес мого чоловіка. Д -р ВАЙЛ сказав мені, що мені потрібно зробити, і я їх зробив, він мені також наказав. я плачу за все, що мене попросили заплатити. з того часу я почав бачити хороші результати у нашому шлюбі. DR WALE також під’єднав мого чоловіка до хорошого біткойна/бінарного трейдера. Я пишу, ми зараз щасливі разом, і бізнес мого чоловіка процвітає. все завдяки DR WALE. Ви можете зв'язатися з DR WALE за адресою: WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 31. Я ніколи раніше не давав таких свідчень, але для тих, хто сумнівається, дозвольте мені сказати вам, що Д -р ВАЙЛ - ДЕЙСТВІСТЬ! Його праця, час та поради неоціненні. Я б тільки хотів, щоб я знайшов його раніше у своєму житті !! Я звернувся до DR WALE щодо втраченого кохання. Я був майже в халепі і готовий спробувати все, щоб повернути цю людину. Після моєї першої консультації з д -ром Вейлом я перейшов до роботи, яку він рекомендував. Навіть незважаючи на те, що він був дуже відвертим, кажучи, що шанси на наше примирення дуже малі, я відчував, що мушу принаймні спробувати, і це коштує його послуг. Він залишався зі мною на кожному кроці, щоразу, коли у мене виникало запитання чи занепокоєння, він відповідав мені на WhatsApp. Робота, яку ми виконували, полягала в тому, щоб вилікувати себе, а не в тому, щоб зосередитись на ньому, що зараз, ретроспективно, саме те, що мені було потрібно. DR WALE WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО електронна адреса: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 32. Це свідчення, яке я скажу кожному, хто почує. я був одружений чотири чотири роки, і на п'ятому році мого шлюбу інша жінка мала заклинання забрати мого коханого від мене, і мій чоловік залишив мене та дітей, і ми страждали протягом двох років, поки я не мав на увазі пост, де це чоловік DR WALE комусь допоміг, і я теж вирішив звернутися до нього за допомогою, щоб він міг допомогти мені повернути чоловіка додому і повірте, я просто надішлю свою фотографію йому та фотографії мого чоловіка і через кілька тижнів, як він мені сказав, Я побачив, як до будинку заїхала машина, і ось це був мій чоловік, він приїхав до мене і дітей, і тому я радий змусити кожного з вас у подібній ситуації зустрітися з цим чоловіком і повернути вашого коханого Ви його WhatsApp/Viber: +2347054019402 АБО електронна адреса: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 33. П'ять тижнів тому мій хлопець розлучився зі мною. Все почалося, коли я поїхав у літній табір, я намагався з ним зв'язатися, але це не відбувалося. Тож коли я повернувся з табору, я побачив його з панночкою, яка цілувалася у його кімнаті, я був розчарований, і це дало мені безсонну ніч. Я думав, що він повернеться до вибачень, але він не приходив майже три тижні, мені було дуже боляче, але все завдяки ДР УОЛУ за все, що він зробив, я зустрів ДР УОЛА під час свого пошуку в Інтернеті, я вирішив зв'язатися з ним його WhatsApp +2347054019402 він повернув мого хлопця до мене всього за кілька тижнів, як він обіцяв. він сказав мені також оплатити всі необхідні речі, які я заплатив за них усіх, а також виконав його вказівки. сьогодні я справді щасливий, тому що я і мій хлопець зараз у хороших стосунках. ще раз ви можете зв'язатися з DR WALE на WhatsApp/Viber: +2347054019402 або електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 34. РЕАЛЬНИЙ І ГІНАЛЬНИЙ КОНСТРУКЦІЙНИЙ ЗАКЛАД ЛЮБОВИ ДЛЯ ЕКСКОРИСТА ТЕРМІНОВО ДВИГНІТЬ АБО WHATSAPP +2347054019402.
  Я хочу скористатися цією можливістю, я маю висловити велику подяку Д -РУ ВАЙЛУ за те, що він повернув свого колишнього чоловіка. після семи років шлюбу мій чоловік пішов від мене до іншої жінки, я зробила все можливе, щоб повернути його, але все, що я зробила, було марно, мені було сумно, але я не втрачала надії повернути його назад, бо мала віру в Бога. Тож я шукаю в Інтернеті, як повернути чоловіка, і я натрапив на повідомлення Д -ра Вейла про те, як він допоміг жінці повернути свого колишнього, я зв’язався з ним і розповів йому про біль, який я переживав, він розповів мені, що щоб зробити, і я це зробив, а потім через кілька тижнів він наклав на мене приворот, мій чоловік подзвонив мені і сказав, що шкодує за те, що він зробив, і що він дуже за ним сумує, пізніше того ж дня він повернувся додому і попросив пробачте, з тих пір наша любов стала міцнішою. Для дивовижних речей, які зробив для мене Д -р ВАЙЛ, було б несправедливо не давати всьому світу знати, що такий потужний заклинатель дійсно живе. Якщо ви хочете повернути свою колишню швидку електронну пошту DR WALE на WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 або на електронну адресу: drwalespellhomel@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 35. Добрий день, друзі, я радий прочитати цей допис у блозі, це так дивно, як люди діляться своїм життєвим досвідом, і я тут, щоб поділитися своїм, тому що всього два дні тому я прочитав подібну історію жінки, яка живе в Швеції, Анна вона повернула свого колишнього коханого чоловіка додому після 2 -х років розлучення, я був так зворушений її історією, і я написав на ту саму електронну адресу, яку вона залишила, про заклинателя любові, який їй допоміг.
  Я той, хто ніколи раніше не вірив у чари кохання чи будь -яке заклинання вуду, але я просто намагаюся спробувати. Я надсилаю повідомлення заклинателю доктора Одудуви, щоб той допоміг мені повернути хлопця. Я отримав відповідь від Одудуви, і він запевняє мене, що може допомогти мені повернути мою любов. Я ретельно виконував усі його вказівки, як виконувати процедуру правопису любові.
  всього через два дні після того, як ми полюбили привороту, мені зателефонував мій колишній хлопець, і він вибачився і попросив мене пробачити йому те, що він хоче, щоб ми знову возз'єдналися як одна щаслива сім'я кохання. Я був настільки вражений і прийняв.
  зараз я і мій хлопець повернулися на шлях.
  вся подяка йде великому Одудуві за його обдаровані сили відновити мою любов.
  ось та сама адреса електронної пошти, яку я отримав із публікації блогу commend (dr.oduduwaspellcaster@gmail.com) _

  ВідповістиВидалити
 36. Я просто хочу поділитися своїм досвідом з усім світом про те, як я повернула чоловіка і врятувала шлюб. Я був одружений сім років і мав чотирьох дітей, і я жив щасливо зі своєю сім'єю, поки зі мною та чоловіком не почало ставати потворного, що майже щоразу приводило нас до сварок і сварок. Стало ще гірше, коли мій чоловік подав на розлучення. Я з усіх сил намагався змусити його змінити думку і залишитися зі мною, тому що я любила його всім серцем і не хотіла втрачати чоловіка, але все просто не вийшло. Він виїхав з дому і все одно подав на розлучення. Я благав і пробував усе, але все одно нічого не вийшло. Прорив стався, коли хтось познайомив мене з цим чудовим, чудовим заклинателем під назвою DR WALE, який врешті -решт допоміг мені… через хороші історії, які я мав про DR WALE, і багато солодких коментарів про нього в Інтернеті, я зв’язався з ним, і все вийшло добре. Він зробив для мене приворот, і все справді вийшло так, як він обіцяв, і мій чоловік змінив думку і повернувся додому, щоб залишитися зі мною та дітьми. І пообіцяй мені більше ніколи не завдати мені болю. ми живемо щасливо, як це було за допомогою доктора Вейла. Якщо вам потрібна допомога, ви можете зв'язатися з DR WALE WhatsApp/Viber: +2347054019402 або електронною поштою: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 37. Я побачив свідчення в Інтернеті про те, як DR WALE допоміг багатьом людям виграти величезні суми в лотерею, тому вирішив зв’язатися з ним, щоб отримати виграшні номери. Я зв’язався з цим чоловіком, і він зробив заклинання, і він дав мені виграшні номери лотереї. Але повірте мені, коли завершилися жеребкування, я був серед переможців. Я виграв 17 609 500 доларів США. Я підтвердив, що DR WALE реальний і гарантований. Тепер я є живим свідченням добрих справ Д-ра Вейла, обдарованої людини з великими здібностями, це мій секрет, але я вирішив також зробити світ відомим. Це може стати в нагоді кожному, хто зацікавлений. Мій коментар може здатися вам смішним, але це правда. І я обіцяю вам, що не буде смішно, коли ви переможете і поділіться свідченням з іншими. Це секрет виграшу в лотерею, тому я раджу зробити те ж саме. Природно не всім щастить, якщо у вас виникли проблеми з виграшем в лотерею, рішення виграти – це Д-Р ВЕЛ. Тож зв’яжіться з ним зараз, щоб підтвердити моє свідчення. Ви можете зв’язатися з DR WALE за допомогою цього контакту: WhatsApp/Viber +2347054019402 або електронної пошти: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 38. Життя зі мною було нелегким після того, як мій шлюб розпався, коли мій чоловік вирішив розлучитися, але я дякую Богу за те, що він використав Д-ра Вейла, який схожий на Бога на Землі, щоб відновити мій розірваний шлюб за допомогою його потужного заклинання. Я страждав від депресії протягом 6 місяців, але сьогодні я дуже щасливий, що познайомився з Д-ром ВОЄЛОМ, оскільки його заклинання дійсно змусили мене повірити, що заклинання дійсно є і вони діють. Я зневажала всі інструкції, які дав мені Д-Р WALE, тому що він пообіцяв мені, що зробить мене щасливою і гордою, і насправді все це сталося, і мій чоловік повернувся до мене, стоячи на колінах, благаючи мене про прощення за кілька днів після того, як я зв'язався з ним, і тепер ми знову пов'язані на все життя. Я можу сміливо сказати всім, що заклинання DR WALE дійсно найкращі та найпотужніші. Я вічно вдячний йому до кінця часів. Отже, ви можете зв’язатися з ним по електронній пошті через: WhatsApp/Viber: +2347054019402 або електронну пошту: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 39. Я хочу написати це свідчення, щоб розповісти іншим і подякувати DR WALE за те, що він зробив для мене. Перші десять років мого шлюбу у мене було чотири викидні, і свекруха мене обзивала всілякими іменами, і це зробило моє подружнє життя дуже бурхливим і тягарем смутку. Моя хороша подруга розповіла мені про Д-ра Вейла, вона сказала, що Д-Р ВЕЛ був людиною, яка допомагала своєму братові, коли братові було важко. вона сказала, що DR WALE дуже сильна і чесна людина, і він справді допоміг своєму братові вирішити його проблему. звідти вона дала мені номер WhatsApp DR WALE +2347054019402 після того, як я провела дослідження про DR WALE, я побачила хороші свідчення та багато хороших коментарів про нього, я мало знав, що це буде кінець усіх моїх проблем. Я негайно звернувся до нього за допомогою, я отримав траву для фертильності, і він сказав мені використовувати її. Трава спрацювала, і мій чоловік навіть більше любив мене і купував мені дорогі речі. Одного дня я пішла в сусідню лікарню і повернулася додому з позитивним результатом вагітності, а через дев’ять місяців я народила хлопчика. З тих пір, як я зв’язався з Д-ром Уельом, моя історія була іншою. Зараз у мене двоє дітей і я дуже щасливий у шлюбі. ось контакт DR WALE: WhatsApp/Viber: +2347054019402 АБО Електронна адреса: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 40. Так, я можу погодитися з тим, що деякі так звані заклиначі є шахрайством, тому що я став жертвою кілька тижнів тому, тому що я так прагнув повернути свого коханого чоловіка Шкурко, звідки я знаю, що деякі заклиначі є шахраями це коли ви починаєте спілкуватися з ними по електронній пошті або телефону Whatssap, і немає жодних доказів того, що ваша робота була виконана або показуючи вам фотографії поперечного розрізу їх храму під час процедури привороту, або ви просите розповісти заклинателя Ви, що робити у себе вдома, любовна процедура правопису має бути практичною, вимовляючи молитви-заклинання також у вашому особистому вільному просторі вдома. Заклинатель Дрігбіновії реальний, тому що він розповість вам, як зробити приворот самостійно у вашому домі, вільному місці вночі, коли всі інші сплять у вашому домі, тоді Дрігбіновія дасть вам інструкцію, як зробити так, щоб молитва заклинала працювала. самостійно, не турбуючи і не вимагаючи більше грошей. Ось як відрізнити фальшивого заклинателя і справжнього справжнього працюючого заклинателя, який добре працює. Я виявляю це сам, і це працює для мене після того, як я вимовляю якусь молитву заклинання у своєму власному домі, Дрігбіновія розповідає мені все, що потрібно було зробити. Я уважно виконувала всі його вказівки і протягом наступних двох днів мені подзвонив мій колишній коханий Шкурко, він повернувся до мене того ж тижня, коли була зроблена молитва привороту. це дійсно так, я скористався цією можливістю, щоб порекомендувати канал заклинань Drigbinovia всім, хто шукає справжнього заклинателя, щоб терміново повернути колишнього партнера doctorigbinovia93@gmail.com WhatsApp його за номером +12162022709 дякую всім, що виділили час на читання та Бажаю всім удачі та щастя у ваших любовних стосунках/шлюбах. благослови вас бог.

  ВідповістиВидалити
 41. Шеріл Вайс, Справжня історія життя:
  Я ділюся цим свідченням з партнерами, які страждають від проблем у стосунках. Мій чоловік покинув мене 3 роки тому. Я був поранений і потребував допомоги, тож пошукав в Інтернеті й натрапив на сторінку, де побачив, що доктор Ола допомагає іншим людям із подібними проблемами. Я зв’язався з ним, і він зробив для мене спеціальне заклинання. На мій подив, мій чоловік повернувся додому через 24 години. Ось так ми знову зустрілися, і в моїй родині багато любові, радості та миру. Ви також можете зв’язатися з доктором Олою через WhatsApp: +27 63 597 0874 або електронною поштою: drola.banjo@gmail.com. Я живе свідчення його роботи, ця людина велика.

  ВідповістиВидалити
 42. Привіт глядачам онлайн! Я тут, щоб поділитися своїм свідченням про те, як мені допомогли повернути дружину. Я був шахраєм, і моя дружина ловила мене кілька разів. Я намагався виправити себе, і щоразу обманював знову і знову. Здається, я не усвідомлював, що вона для мене значила, поки вона не залишила мене в спокої. Я почав шукати спосіб повернути її, але, здається, нічого не виходило ідеально, поки я не натрапив на статтю про доктора УЕЙЛА, який допоміг багатьом людям у всьому світі відновити стосунки. Я зв’язався з ним за номером у WhatsApp за номером +2347054019402, і він запевнив мене, що моя дружина повернеться до мене протягом кількох тижнів із його потужною магією, і я заплатив деяку суму євро за матеріали, необхідні для роботи. Дивно, але моя дружина повернулася додому через кілька тижнів, сказавши, що все ще любить мене, і я поклявся ніколи більше їй не зраджувати. Все завдяки DR WALE. WhatsApp/Viber: +2347054019402 або drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити