До відома учнів 11 класу
ЗНО-2021
Програма ЗНО з англійської мови 2021 року
Програма зовнішнього незалежного оцінювання досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти з англійської мови, що є конкурсним предметом при вступі до вищих навчальних закладів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти.
На підставі затвердженої програми укладаються тестові завдання для проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
ЗНО з англійської мови: особливості тесту 2020 року
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2020 році складається із завдань п’яти форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на визначення правильності/неправильності твердження, завдань на встановлення відповідності, завдань на заповнення пропусків у тексті і завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту з англійської мови – 59, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин.
Результат виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», №17-32 частини «Читання», №39-43 та №49-53 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо» буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на рівні стандарту.
Результат виконання завдань всього тесту буде зараховуватися як державна підсумкова атестація з англійської мови (за вибором випускника) для учнів, які вивчали предмет на профільному рівні, а також буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.
Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО з англійської мови, правильно виконавши всі завдання № 1-16, № 17-32, № 39-43, №49-53 та № 59, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація для учнів, які вивчали англійську мову на рівні стандарту, дорівнює 56 тестовим балам.
Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 72 тестові бали.
ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та трьох або чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.
Тест містить 16 завдань цієї форми (№ 1-6 та № 12-16 – з трьома варіантами відповідей, № 22-26 – з чотирма варіантами відповідей), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на визначення правильності/неправильності твердження. У завданнях пропонується визначити правильність чи неправильність наведеного твердження щодо змісту прослуханого чи прочитаного. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку А.
Тест містить 5 завдань цієї форми (№ 7-11), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на встановлення відповідності. У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів/частин текстів із наведених варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.
Тест містить 11 завдань цієї форми (№ 17–21, № 27–32), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал – за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на заповнення пропусків у тексті. У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.
Тест містить 26 завдань цієї форми (№ 33-58), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 59). Завдання передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення відповідно до запропонованої комунікативної ситуації в бланку відповідей Б.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
- а. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації):
- а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали;
- а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали;
- а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали.
- b. Структура тексту та зв’язність:
- b1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали;
- b2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист, оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали.
- c. Використання лексики (лексична наповнюваність, правильність уживання лексичних засобів): 0, 1 або 2 бали.
- d. Використання граматики (правильність уживання граматичних засобів): 0, 1 або 2 бали.
Важливо!
- Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за всі критерії «а. Змістове наповнення (а1, а2, а3)», то в такому випадку завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється в 0 балів.
- Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за критерій «с. Використання лексики» або критерій «d. Використання граматики», то в такому випадку завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється в 0 балів.
- Якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання отримує 0 балів за один з критеріїв «а. Змістове наповнення (а1, а2, а3)», то за критерій «с. Використання лексики» роботу оцінюють в один бал.
- Якщо учасник зовнішнього оцінювання не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і оцінюється в 0 балів.
- Відповідно до Програми зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов обсяг письмового висловлювання має складати не менше 150-180 слів (відповідно до рівня В1) і 180-200 слів (відповідно до рівня В2) Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.
Зміст тесту ЗНО з англійської мови визначено на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, що містить вимоги до практичного володіння читанням, лексичним і граматичним матеріалом, а також письмом.
Радимо учасникам тестування з англійської мови ознайомитися з наступними матеріалами:
- Програма зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови 2020 року
- Загальна характеристика тесту з англійської мови 2020 року
- Критерії оцінювання завдань відкритої форми
- Завдання та відповіді на тести ЗНО з англійської мови минулих років
- Тести ЗНО онлайн з англійської мови https://osvita.ua/test/training/5048/
Скориставшись сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру, потрібно створити реєстраційну картку, підготувати дві фотокартки розміром 3×4, що відповідають досягнутому віку, зробити копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові). Звертаємо увагу, що в паспортах нового зразка (ID-картка) немає серії документа. Під час заповнення реєстраційної форми поле «серія» залишайте порожнім.
Після цього необхідно сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти, в якому навчається учень/студент.
Щодо випускників минулих років, то вони зможуть зареєструватися самостійно і надіслати комплект реєстраційних документів до відповідного регіонального центру.
Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру зможуть самостійно перевіряти стан опрацювання документів. Для цього необхідно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».
Підтвердженням факту реєстрації для участі в зовнішньому оцінюванні є Сертифікат, який буде надіслано в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього незалежного оцінювання. Індивідуальні конверти особам, які проходять ДПА у формі ЗНО надсилаються за адресою навчального закладу, іншим особам – за адресою, вказаною в реєстраційній картці.
На сайті Українського центру для кожного учасника ЗНО створено інформаційну сторінку, доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката та пін-кодом, указаними у ньому.
Зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
ПРОБНЕ ЗНО
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
- ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року;
- виконати пробний тест і попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
- дізнатися правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти у визначений час;
- отримати результат пробного тестування за допомогою спеціального сервісу (за бажанням);
- психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
- навчитися ефективно розподіляти час;
- оцінити свій рівень навчальних досягнень.
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість одного тестування для одного учасника оголошено на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.
Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» Результати пробного ЗНО не буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію та не буде використано для участі в конкурсному відборі під час вступу до вищих навчальних закладів.
1. Дія цих Вимог поширюється на закріплені за Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі – ХРЦОЯО) області для обслуговування (Полтавська, Сумська, Харківська).
2. Подання реєстраційних документів особами, які бажають пройти пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне ЗНО) здійснюється в строк, що встановлюється наказом Українського центру оцінювання якості освіти, з 03.01.2020 по 24.01.2020.
3. Особа, яка реєструється для проходження пробного ЗНО, має подати до ХРЦОЯО у визначений цими Вимогами спосіб реєстраційну заяву та оплатити послугу із проведення пробного ЗНО.
4. Реєстрація на участь у пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО.
5. Особа має самостійно сформувати реєстраційну заяву, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО, указавши такі дані:
– прізвище, ім’я, по батькові;
– дата народження;
– адміністративно-територіальна одиниця, де проживає особа;
– контактний телефон;
– електронна адреса (за наявності);
– категорія учасника:
– випускник закладу загальної середньої освіти поточного року (з вибором закладу навчання);
– учень (слухач) закладу професійної (професійно-технічної) освіти (з вибором закладу навчання);
– студент закладу вищої освіти (з вибором закладу навчання);
– випускник минулих років;
– учень 10го класу;
– перелік навчальних предметів (у разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів);
– мова, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту;
– населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО:
– Полтавська область: міста Гадяч, Карлівка, Кобеляки, Кременчук, Лубни, Миргород, Пирятин, Полтава;
– Сумська область: міста Глухів, Конотоп, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка;
– Харківська область: міста Балаклія, Ізюм, Красноград, Куп’янськ, Лозова, Харків, Чугуїв;
– населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО з іноземних мов:
– Полтавська область: міста Кременчук, Лубни, Полтава;
– Сумська область: міста Суми, Шостка;
– Харківська область: місто Харків;
– інформація про необхідність створення особливих умов для осіб з особливими освітніми потребами:
– присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО;
– надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора;
– надання можливості використання слухового апарата, імпланта;
– надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух;
– надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача;
– надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16;
– надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі.
6. Після заповнення електронної форми реєстраційної заяви для кожної особи, яка заповнила таку форму на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка учасника пробного ЗНО «Особистий кабінет» (далі – Особистий кабінет), доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом, які генеруються автоматично.
На інформаційній сторінці розміщується:
– згенерована реєстраційна заява;
– реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
– доступ до сервісу онлайн оплати;
– інформація щодо обробки заяви;
– інформація щодо отримання оплати;
– запрошення та картка учасника пробного ЗНО;
– доступ до сервісу з визначення результатів пробного ЗНО;
– опитування (у разі необхідності).
7. Після заходу в Особистий кабінет особа повинна:
– роздрукувати реєстраційну заяву та реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
– власноруч оформити реєстраційну заяву;
– завантажити оформлену заяву, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на інформаційній сторінці, протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2020;
– оплатити послуги в будь-якій фінансовій установі або через послугу електронного платежу протягом трьох робочих днів із дня створення реєстраційної заяви, але не пізніше 25.01.2020;
– перевірити статуси отримання оплати та обробки заяви через п’ять робочих днів із дня оплати та отримання ХРЦОЯО реєстраційної заяви, але не пізніше 31.01.2020.
8. Факт надходження реєстраційної заяви до ХРЦОЯО є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення пробного ЗНО відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”.
9. Особа може додати предмет пробного ЗНО в Особистому кабінеті в межах часу, відведеного для реєстрації. У такому разі особа має оплатити послугу із проведення пробного ЗНО із доданого предмета та повторно завантажити реєстраційну заяву.
10. Особа, яка сплатила за участь у пробному ЗНО пізніше 25.01.2020, або, кошти якої надійшли на розрахунковий рахунок після 31.01.2020, не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі письмової заяви у безготівковій формі.
11. Особа, яка зареєструвалася, але бажає відмовитися від участі у пробному ЗНО, має забезпечити отримання відповідної письмової заяви не пізніше 31.01.2020.
12. Особа, яка зареєструвалася, але не взяла участь у пробному ЗНО, має право отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення).
13. У разі невиконання умов, зазначених у пунктах 11, 12 кошти, сплачені за участь у пробному ЗНО не повертаються (відповідно до абзацу 4 пункту 1.6. Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України від 23.07.10 р. № 736/902/758).
ВАРТІСТЬ
Вартість послуги із проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року складає 141 грн. (за одне тестування)
Англійська мова
У 2020 році зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 02 червня.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.
Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17–32 частини «Читання», № 49–58 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо».
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.
У 2020 році зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 02 червня.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.
Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.
Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 59 завдань різних форм та складається з чотирьох частин: «Розуміння мови на слух (аудіювання)» (16 завдань), «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).
При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.
Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.
Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1-16 частини «Розуміння мови на слух (аудіювання)», № 17–32 частини «Читання», № 49–58 частини «Використання мови» та № 59 частини «Письмо».
Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2018 року.
EdEra: e102 Англiйська мова: Частини мови
Безкоштовний курс
Наше пізнання англійської мови ми розпочинаємо курсом, що присвячений частинам мови. Будь-яка мова та сам процес мовлення починається зі слова. Для утворення словосполучень і речень важливо вміти граматично правильно використовувати ту чи іншу частину мови. У цьому курсі окремо розглядається кожна з них: як і коли вони використовуються та яку роль у реченнях виконують.
Курс підходить для учнів, які хочуть зміцнити здобуті в школі знання; для абітурієнтів, які готуються до ЗНО; для студентів, у яких англійська мова не є профільним предметом; а також для будь-кого, хто хоче вдосконалити свої навички, а також підтягнути граматику.
ПРОГРАМА ТА ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
- 1. Роз’яснення структури та програми ЗНО з англiйської мови | Артиклi
- Вступне заняття.
- Артиклi (означенi, неозначенi, вiдсутнiсть артиклю, артикль з власними назвами).
- 2. Займеник | Iменник
- Займенники: Personal Pronouns, Objective, Possessive Adjectives and Possessive Pronouns, Reflexive Pronouns, Demonstrative Pronouns, Interrogative Pronouns, Conjunctive Pronouns, Indefinite Pronouns, Negative Pronouns, Defining Pronouns, Reciprocal Pronouns.
- Iменники (Злiчуванi (сountable) та незлiчуванi (uncountable) iменники. Множина.Складнi (сompound) iменники. Присвiйний вiдмiнок (Genitive case). Словотворення. Рiд (Gender)).
- 3. Прикметник | Прислiвник
- Прикметник (Типи прикметникiв. Порядок прикметникiв у реченнi. Ступенi порiвняння. Словотворення. Прикметники на -ing and -ed. (A) few/(a) little. Such/so)
- Прислiвник (Типи прислiвникiв. Ступенi порiвняння. Already/still/just/yet/else).
- Проміжний екзамен
- 4. Прийменник, сполучник | Числiвник
- Прийменник та сполучник
(Типи прикметникiв. Порядок прикметникiв у реченнi. Ступенi порiвняння. Словотворення. Прикметники на -ing and -ed. (A) few/(a) little. Such/so). - Числiвник.
- 5. Дiєслово
- Дiєслово (Дiєслово/The verb: загальна характеристика).
- Дiєслово (Модальнi дiєслова: загальна характеристика).
- 6. Неозначенi форми дiєслова
- Неозначенi форми дiєслова (Iнфинiтив, герундiй).
- Неозначенi форми дiєслова (Дiєприкметник, дiєприслiвник).
- Заключний екзамен
Немає коментарів:
Дописати коментар